CZĄBER co to jest
Co to znaczy CZĄBER? Słownik cząberek, pieprzyk, ziele fasolowe, satureja, dzięcielina. To jest.

Czy przydatne?

Definicja Cząber

Co to znaczy CZĄBER: Cząber ogrodowy (Satureja hortensis L.), inne polskie nazwy: cząberek, pieprzyk, ziele fasolowe, satureja, dzięcielina. To jest roczna roślina zielna z rodz. wargowych o bladofioletowych kwiatach pochodząca z Azji Mniejszej i wybrzeży Morza Śródziemnego, gdzie rośnie na suchych wapiennych wzgórzach, uprawiana raczej w zachodniej, środkowej, północnej i południowej Europie (szczególnie na Bałkanach), w Azji Mniejszej i Ameryce Północnej dla cennego przyprawowego ziela. Cząber wyrasta do 40 cm
Czerwiwość:
spowodowana poprzez pasożyty zwierzęce żyjące w jelitach. Rokowanie w chorobie robaczej jest normalnie pomyślne (jeżeli nie powstały już takie zmiany, jak na przykład ciężka anemia). By zapobiec cząber co to jest.
Cukrzyca:
trzustki, dolegliwość przemiany materii, gdzie stwierdza się stałe przecukrzenie krwi i cukromocz. Schorzenie jest wywołane niedostatecznym wytwarzaniem hormonu trzustki - insuliny albo nadmierną cząber definicja.
Cholekalcyferol:
witamin D (kalcyferol) wywodzących się ze steroli. W organizmie powstają z pewnych steroli, stanowiących prowitaminy D, pod wpływem promieni nadfioletowych. Związki te są przyjmowane z pokarmem i cząber co znaczy.
Czosnek:
jednoroczna roślina należąca do rzędu liliowych z rodz. amarylkowatych, uprawiana od przeszło 5 tys. lat. Ojczyzną czosnku jest Azja Środkowa, skąd rozprzestrzenił się na Bliskim Wschodzie, później cząber słownik.
Cynk:
chemiczny w układzie okresowym położony w ekipie II, rozpoczynający grupę poboczną cynkowców. W Chinach był już znany w VI w. przed naszą erą Wyrabiano z niego monety i zwierciadła. Jako czysty metal cząber znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Cząber znaczenie w Słownik C .