BROKUŁY co to jest
Co to znaczy BROKUŁY? Słownik ojczyzną jest rejon Morza Śródziemnego, gdzie była znana w.

Czy przydatne?

Definicja Brokuły

Co to znaczy BROKUŁY: Brokuł włoski, jednoroczna roślina z rodz. krzyżowych. Jej ojczyzną jest rejon Morza Śródziemnego, gdzie była znana w starożytności. Moda na brokuły przyszła po roku 1920, kiedy w Stanach Zjednoczonych zaczęto je reklamować jako wysokowartościowe warzywo o niebanalnym smaku. Brokuł swymi cechami morfologicznymi podobny jest do kalafiora, od którego jest różna znacząco silniejszym wzrostem, kształtem liści i kształtem i zabarwieniem róży, która w startowym okresie jest zwarta, później etapowo staje się luźniejsza, ma barwę zieloną albo fioletową. Do spożycia, poza różą kluczową, składającą się z wyraźnie uformowanych pączków, przeznacza się także róże boczne, wyrastające na bocznych pędach, a również grubą, mięsistą łodygę długości około 20 cm (odmierzając od róży głównej w dół).
Brokuły są cennym warzywem, zawierają m. in.: sód, potas, wapń, żelazo, fosfor, chlor, karoten, witaminy: B1, B2, C; kwasy: nikotynowy, pantotenowy i foliowy.
Brokuł jest bardzo odporny na przymrozki i dlatego pasuje do uprawy w naszym klimacie. Do w najwyższym stopniu znanych odmian należą: Waltham 29, Grand Central, Green Mountain, Midway

Czym jest Brokuły znaczenie w Słownik B .