WSPÓŁPRACY ORGANIZACJA co to jest
Co to jest SZANGHAJSKA ORGANIZACJA WSPÓŁPRACY. Definicja Współpracy (z angielskiego: Shanghai.

Czy przydatne?

Co to jest Szanghajska Organizacja Współpracy

Definicja SZANGHAJSKA ORGANIZACJA WSPÓŁPRACY: Szanghajska Organizacja Współpracy (z angielskiego: Shanghai Cooperation Organization - SCO) - organizacja subregionalna utworzona 15 czerwca 2001 roku w Szanghaju poprzez Chiny, Kazachstan, Kirgistan, Rosję, Tadżykistan i Uzbekistan na bazie istniejącej od 1996 tak zwany Piątki Szanghajskiej. SCO koncentruje się na sprawach bezpieczeństwa: kontrterroryzmie, zwalczaniu ekstremizmu i separatyzmu, rozwiązywaniu konfliktów granicznych, budowie wzajemnego zaufania; w ostatnich latach zwróciła się także ku współpracy gospodarczej. Wiodącą rolę w SCO odgrywają Chiny i Rosja. SCO przeciwstawia się trwałej obecności wojskowej USA w Azji Środkowej. Kluczowym organem SCO jest coroczny szczyt szefów krajów, często spotykają się także szefowie rządów. W 2004 roku status obserwatora w SCO uzyskała Mongolia, a w 2005 roku - Indie, Iran i Pakistan
Co znaczy Szok Naftowy:
Porównanie światowy kryzys gospodarczy zapoczątkowany ogłoszeniem 16 października 1973 roku poprzez państwa OPEC podwyżki cen ropy o 70% i ogłoszeniem embarga na dostawy ropy do tych krajów, które poparły szanghajska organizacja współpracy co znaczy.
Krzyżówka Separatyzm:
Dlaczego łaciny separatio - oddzielenie) - dążenie narodu albo ludności zamieszkującej dane kraj do utworzenia własnego, suwerennego państwa. Może przejawiać się na różne metody: w działaniach legalnych i szanghajska organizacja współpracy krzyżówka.
Co to jest South Stream:
Jak lepiej Stream (Południowy Potok) - projekt rurociągu biegnącego po dnie Morza Czarnego, doprowadzającego rosyjski gaz ziemny do Bułgarii i dalej do Włoch poprzez Grecję i do Austrii poprzez Serbię i Węgry szanghajska organizacja współpracy co to jest.
Słownik Strefa Bezatomowa:
Kiedy specjalny rodzaj strefy zdemilitaryzowanej, na której obszarze nie może być wytwarzana, rozmieszczana i użytkowana broń jądrowa ani środki jej przenoszenia. Strefy bezatomowe są ustanawiane szanghajska organizacja współpracy słownik.
Czym jest Światowa Organizacja Handlu:
Od czego zależy World Trade Organization - Światowa Organizacja Handlu) - organizacja międzyrządowa powstała 1 stycznia 1995 roku na mocy porozumienia podpisanego 15 kwietnia 1994 roku w Marrakeszu (Maroko) na szanghajska organizacja współpracy czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Szanghajska Organizacja znaczenie w Słownik S .