ALKOHOLOWA PADACZKA co to jest
Definicja padaczka alkoholowa znaczy: u osób uzależnionych od alkoholu. Drgawkowe napady.

Czy przydatne?

Co to znaczy padaczka alkoholowa

Co to jest PADACZKA ALKOHOLOWA Nazwa stosowana dla ustalenia napadów drgawkowych występujących w przebiegu zespołu abstynencyjnego u osób uzależnionych od alkoholu. Drgawkowe napady abstynencyjne występują u osób uzależnionych od alkoholu przeważnie w momencie pierwszych 72 godz. od chwili odstawienia alkoholu, lecz mogą również wystąpić w czasie jego odstawiania (ograniczania picia) bądź pośrodku tygodnia po jego odstawieniu. Mają one przeważnie charakter pierwotnie uogólnionych sporych napadów padaczkowych (grand mal). Rzadko obserwowane jest pojawienie się aury albo innych objawów poprzedzających napad.
Diagnozę różnicową znacząco ułatwia stwierdzenie obecności objawów abstynencyjnych takich jak między innymi drżenie (tremor) raczej kończyn górnych i dolnych, nudności, wymioty, biegunki, wzmożona potliwość, rozszerzone źrenice, suchość śluzówek j. ustnej, tachykardia, zaburzenia rytmu, wahania ciśnienia tętniczego krwi jest to przyrost ciśnienia z jednoczesną skłonnością do jego ortostatycznych spadków, a również drażliwość, nadpobudliwość, skargi na niepokój i lęk, nastrój depresyjny albo dysforyczny i zaburzenia snu (bezsenność, sen przerywany, koszmarne sny i tym podobne).
Z piśmiennictwa wynika, iż napady padaczkowe występują u około 5-25% osób uzależnionych od alkoholu. Stwierdzono także, iż alkohol odpowiedzialny jest za 25% wszystkich przypadków późnej padaczki.
Patogeneza drgawkowych napadów abstynencyjnych nie jest jeszcze wystarczająco poznana. Przypuszcza się, iż może to być skutek nagłego spadku poziomu alkoholu we krwi, zaburzeń elektrolitowych (między innymi spadek poziomu magnezu), zaburzeń neurotransmiterów (m.in spadek GABA, który w najwyższym stopniu "hamuje"), zaburzenia funkcji kanałów wapniowych, nadmiernego nawodnienia mózgu, deprywacji snu albo organicznego uszkodzenia mózgu spowodowanego alkoholem i produktami jego rozkładu. W momencie międzynapadowym nie stwierdza się normalnie w EEG zmian charakterystycznych dla padaczki. Charakterystyczny jest z kolei brak napadów w momencie dłuższego powstrzymywania się od picia alkoholu (niezbędne jest jednak uzyskanie wywiadu obiektywnego).
W trakcie różnicowania napadów drgawkowych należy przeważnie brać pod uwagę etiologię urazową, gdyż u osób pijących spore ilości alkoholu urazy czaszki bywają na porządku dziennym.
Decyzja o przewlekłym przyjmowaniu leków przeciwpadaczkowych (szczególnie pochodnych benzodiazepin i barbituranów) powinna być poprzedzona bardzo szczegółową analizą konkretnego przypadku. Z jednej strony dlatego, iż leki te mogą wywołać następne uzależnienie z drugiej zaś należy ocenić prawdopodobieństwo kontynuacji picia, przy którym wykorzystywanie tych leków jest niebezpieczne i niewskazane.
Patrz również: padaczka.
Oprac: dr nauk medycznych Bohdan T. Woronowicz
Patrz także: Centrum Konsultacyjne AKMED
Co znaczy Psychologia Społeczna:
Porównanie młoda galąź psychologii, która wyodrębniła się dopiero pod koniec lat trzydziestych XX w. wspólnie z postępem metod eksperymentalnych Kurta Levina i jego uczniów. Psychologia socjalna zajmuję się padaczka alkoholowa co znaczy.
Krzyżówka Psychoedukacja:
Dlaczego dziedzinie zaburzeń psychicznych i emocjonalnych, na przykład uświadamianie pacjentowi i jego rodzinie, bliskim, czym jest dolegliwość, na czym bazuje, jak sobie z nią radzić i tak dalej padaczka alkoholowa krzyżówka.
Co to jest Paranoja:
Jak lepiej nazwa utrwalonych zaburzeń urojeniowych. W istocie paranoja to występowanie usystematyzowanych i logicznie ze sobą powiązanych urojeń. Przeważnie to są urojenia prześladowcze, ksobne, wielkościowe padaczka alkoholowa co to jest.
Słownik Preambuła AA:
Kiedy Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy podzielone są nawzajem swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją, by rozwiązać swój wspólny problem i innym pomagać w wyzdrowieniu z alkoholizmu. Jedynym padaczka alkoholowa słownik.
Czym jest Psychologia Zdrowia:
Od czego zależy jest młodą i dynamicznie rozwijającą się gałęzią psychologii, którą najogólniej można aby określić jako wykorzystanie wiedzy psychologicznej do zagadnień zdrowia, dolegliwości i mechanizmu opieki padaczka alkoholowa czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest padaczka alkoholowa znaczenie w Słownik P .