HAZARD co to jest
Definicja hazard znaczy: niebezpieczeństwo; gra w karty i w inne gry, gdzie znaczącą albo.

Czy przydatne?

Co to znaczy hazard

Co to jest HAZARD Z arab. az-zahr - kostka, gra w kości; ryzyko, ryzykowne przedsięwzięcie, narażanie się na niebezpieczeństwo; gra w karty i w inne gry, gdzie znaczącą albo decydującą rolę odgrywa sytuacja. Spotykamy ludzi uzależnionych od hazardu; od 1957 roku istnieją ekipy samopomocowe Anonimowych Hazardzistów (Gamblers Anonymous), które pracują w oparciu o zapożyczony od Anonimowych Alkoholików Program Dwunastu Kroków.
Etapy hazardu: etap zwycięstw (granie okazjonalne, wygrywanie, fantazjowanie na temat ogromnych wygranych, coraz częstsze zakłady i coraz wyższe kwoty, wiara w "ogromna wygraną" i ryzykowanie coraz większych kwot);
etap strat (próby odgrywania się i wysokie pożyczki, wygrane idą na spłaty długów, granie kosztem pracy i domu, ukrywanie swojego hazardu, unikanie wierzycieli i wiara w to, iż wkrótce nastąpi następna "ogromna wygrana");
etap desperacji (separacja od przyjaciół i rodziny, stan paniki na skutek zagrożonej pracy i narastających długów, presja wierzycieli popycha regularnie ku przestępstwom, wyczerpanie psychiczne, wyrzuty sumienia, poczucie winy, bezradność i depresja);
etap straty nadziei (rozwód, poczucie beznadziejności, myśli i/albo próby samobójcze; pozostają cztery wyjścia - uzależnienie od leków albo alkoholu, więzienie, zgon samobójcza albo z ręki wierzycieli lub zwrócenie się o pomoc).
Przyg. dr nauk medycznych Bohdan T. Woronowicz
Patrz także: Centrum Konsultacyjne AKMED
Histeria:
jedna z popularnych postaci nerwicy. Jednym z fundamentalnych objawów nerwicy histerycznej jest konwersja histeryczna. Nazwa tej jednostki diagnostycznej pochodzi z czasów, kiedy uważano, iż hazard co to jest.
Homeostaza Rodzinna:
to utrzymywanie w równowadze sprzecznych tendencji pojawiających się w rodzinie, grożących zmianą ról, konfliktami albo rozpadem rodziny. Odpowiednio z teorią systemowej terapii rodzin hazard definicja.
Heroina:
hera, kompot, wyrób, brown, brown sugar. Jest wytworem półsyntetycznym, wprowadzonym po koniec XIX w. jako mocny środek przeciwbólowy, przeciwkaszlowy i przeciwastmatyczny. Heroinę otrzymuje się w hazard co znaczy.
Hipomania:
Stan psychiczny zbliżony do manii, tyle, iż o nieco mniejszym nasileniu. Stan hipomaniakalny regularnie poprzedza właściwy stan maniakalny. Przyg.: Wojciech Imielski hazard słownik.
Hipochondria:
chorobliwego koncentrowania się na własnym ciele i stanie własnego zdrowia, do wynajdywania chorób i rozmaitych zaburzeń. Powodowana zwykle chęcią (świadomego albo nie) zwrócenia na siebie uwagi hazard znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest hazard znaczenie w Słownik H .