NEURON co to jest
Definicja neuron znaczy: neurony wykazują w pierwszej kolejności cechę pobudliwości elektrycznej.

Czy przydatne?

Co to znaczy neuron

Co to jest NEURON Pojedyncza komórka nerwowa, budująca tkankę, z której złożona jest układ nerwowy. Poszczególne neurony wykazują w pierwszej kolejności cechę pobudliwości elektrycznej, co umożliwia propagację pobudzenia elektrycznego w układzie nerwowym - pojedyncze komórki nerwowe komunikują się między sobą przez synapsy i przekazują czynniki elektryczne między wieloma częściami układu nerwowego.
W różnych częściach układu nerwowego neurony wykazują różną budowę, jednak zasadniczy model ich konstrukcji jest zawsze bardzo podobny. Szybkość przewodzenia impulsów elektrycznych poprzez komórki nerwowe różni się i waha się między 0,5 a 120 m/s.
Przyg.: Wojciech Imielski
Nalokson:
morfiny – nie ma jednak własności narkotycznych, nie działa przeciwbólowo, nie zwęża źrenic. Jest blokerem tzn. szybciej niż inne opioidy (przetwory maku na przykład morfina, heroina albo syntetyczne neuron co to jest.
Neurotyzm:
osobowości będąca przeciwieństwem stabilności emocjonalnej (cechy te stanowią dwa bieguny jednego wymiaru). Znaczy słabość emocjonalną, skłonność do łatwego reagowania mocnymi emocjami, sporą neuron definicja.
NLP:
Programowanie (NLP) - kierunek terapeutyczny stworzony poprzez Richarda Bandlera i Johna Grindera pod koniec lat 70-tych XX wieku w stanach zjednoczonych ameryki. Początkowo celem jego artystów było neuron co znaczy.
Natręctwa:
odpędzenia, ciągle uporczywie powracające, natrętne myśli (in. obsesje), regularnie dotyczące jakiegoś niewiele istotnego zjawiska czy problemu albo nawet zupełnie bezsensowne i regularnie kierujące neuron słownik.
Nerwice:
objawiać się na sporo sposobów: przez symptomy somatyczne takie jak bóle głowy, żołądka, serca, kręgosłupa, gardła, zawroty głowy, omdlenia, uderzenia zimna albo gorąca, nadmierna potliwość, drżenia neuron znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest neuron znaczenie w Słownik N .