TERAPEUTYCZNY KONTRAKT co to jest
Definicja kontrakt terapeutyczny znaczy: terapeutyczny to uzgodnienie poprzez psychoterapeutę i.

Czy przydatne?

Co to znaczy kontrakt terapeutyczny

Co to jest KONTRAKT TERAPEUTYCZNY Odpowiednio z zasadami zawierania kontraktu wyłożonymi poprzez Johna Enrighta, kontrakt terapeutyczny to uzgodnienie poprzez psychoterapeutę i klienta warunków odpowiednich do stosowania psychoterapii. Obejmuje określenie, czy pacjent wziął na siebie odpowiedzialność za decyzję o podjęciu psychoterapii, czy także przyszedł z racji na kogoś innego i nie zamierza się w nią angażować; określenie, co jest celem terapii, czy pacjent uważa cel terapii za możliwy do osiągnięcia; jakie są konkurencyjne motywy (jakie nowe problemy mogą się pojawić, gdy cel zostanie osiągnięty) i, czy osoba terapeuty jest odpowiednia dla pacjenta.
Szeroko rozumiany kontrakt terapeutyczny może obejmować również inne określenia, na przykład zobowiązanie pacjenta do powstrzymania się od przyjmowania substancji psychoaktywnych w czasie terapii, zakaz stosowania przemocy i podejmowania współżycia seksualnego w ekipie terapeutycznej, zachowanie tylko dla siebie informacji ujawnianych poprzez innych członków ekipy, a również takie określenia jak terminy spotkań i odpłatność za nie, czy przestrzeganie przepisu placówki.
Przyg. Bogusław Włodawiec
Co to jest Konopie Indyjskie:
Porównanie rośliny zawierające kanabinole, w pierwszej kolejności THC – tetrahydrocannabinol; są surowcem do produkcji marihuany i haszyszu. Nazwy slangowe: marihuana – grass, trawa, trawka, ganja, Mary kontrakt terapeutyczny co to jest.
Definicja Konfabulacje:
Dlaczego wykorzystywane do wypełniania luk pamięciowych spotykane u osób z ciężkimi zaburzeniami zapamiętywania i przypominania stworzonymi w wynku organicznego uszkodzenia mózgu (na przykład w psychozie kontrakt terapeutyczny definicja.
Co znaczy Kokaina:
Jak lepiej koks, koka, charlie, śnieg. Jest kluczowym alkaloidem liści krzewu koka. Krzewy te występują na wschodnich stokach Andów. Znana i stosowana od powyżej 3000 lat przed naszą erą Indianie żuli ją, aby kontrakt terapeutyczny co znaczy.
Słownik Kompulsje:
Kiedy przymusowe. Zwykle oznaczają czynności realizowane w sposób patologiczny, bezsensowny, zaś wynika to z przeżywanego lęku i napięcia (np. kompulsywne mycie rąk w chorobliwym lęku przed brudem kontrakt terapeutyczny słownik.
Znaczenie Konwersja Histeryczna:
Od czego zależy nerwicy histerycznej, opierający na pojawianiu się u chorego najróżniejszych choroby somatycznych (cielesnych), które nie mają żadnego uzasadnienia w faktycznym stanie zdrowia pacjenta. W tych kontrakt terapeutyczny znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest kontrakt terapeutyczny znaczenie w Słownik K .