POMIDOR co to jest
Co to znaczy POMIDOR? Słownik psiankowatych, pochodzącej ze Środkowej albo Południowej Ameryki.

Czy przydatne?

Definicja Pomidor

Co to znaczy POMIDOR: Owoc jednorocznej rośliny - pomidora zwyczajnego z rodz. psiankowatych, pochodzącej ze Środkowej albo Południowej Ameryki, skąd zostały przywiezione do Europy i rozprzestrzeniły się dość błyskawicznie na inne kontynenty. Ciekawostką jest, iż początkowo były uważane za trujące i hodowano je w ogrodach dla celów dekoracyjnych.
Dziś pomidory należą do najpopularniejszych warzyw na świecie, bez których nie może się obejść żadna kuchnia. Owocem jest jagoda barwy zielonej (w stanie niedojrzałym), różowej, czerwonej albo żółtej (owoc dojrzały), kształtu kulistego o przyjemnym, orzeźwiającym, soczystym miąższu. Spożywa się je w stanie świeżym albo przetworzonym na soki i koncentraty, stanowią także świetny bonus do wielu napojów i potraw, na przykład zup, mięs, sosów. Pomidory są bardzo odżywcze, zawierają między innymi: sód, potas, magnez, wapń, mangan, żelazo, kobalt, miedź, cynk, fosfor, fluor, chlor, jod, karoten, witaminy: K, B1, B2, B6, C; kwasy: nikotynowy, pantotenowy, foliowy, szczawiowy; biotynę.
w najwyższym stopniu znane i cenione odmiany: Najwcześniejszy, Immun Pudliszkowski, Karzełek Puławski, Zelandia, Potentat, Red Cloud, Oppen Air

Czym jest Pomidor znaczenie w Słownik P .