HEMOROIDY co to jest
Co to znaczy HEMOROIDY? Słownik słowo wrodzonej predyspozycji w formie wiotkości ściany naczyń.

Czy przydatne?

Definicja Hemoroidy

Co to znaczy HEMOROIDY: Żylakowate rozszerzenia splotu odbytniczego powstające jako słowo wrodzonej predyspozycji w formie wiotkości ściany naczyń żylnych i jako skutek wzmożonego ciśnienia w tym splocie w następstwie uporczywych zaparć, siedzącego trybu życia, licznych ciąż i porodów, przewlekłej zastoinowej niewydolności krążenia i tak zwany ubocznego krążenia w następstwie nadciśnienia w żyle wrotnej w przebiegu na przykład marskości wątroby.
Guzki krwawnicze (varices haemorrhoidales), a więc żylaki odbytu zwane hemoroidami to przerost i wypadanie splotów żylnych w rejonie odbytu i dolnej części odbytnicy. Przedstawiają się one jako guzki ułożone dookoła otworu odbytowego. Powodują one pieczenie, świąd i krwawienie, w szczególności w trakcie oddawania stolca. Regularnie w obrębie guzków powstaje stan zapalny. Wówczas guzki ulegają znacznemu obrzękowi, stają się twarde i bardzo bolące.
Guzy krwawnicze są utworzone poprzez rozszerzone żyły odbytnicze. W zależności od umiejscowienia dzieli się je na: zewnętrzne, wewnętrzne i pośrednie.
Leczenie jest objawowe albo przyczynowe, opierające na leczeniu zasadniczego schorzenia, na przykład chorób nerek, serca, guzów miednicy małej, zaparć. W sytuacjach opornych na leczenie zachowawcze guzy usuwa się operacyjnie

Czym jest Hemoroidy znaczenie w Słownik H .