KRWI KRĄŻENIA UKŁAD co to jest
Anatomia Układ krążenia krwi definicja. Definicja tętnic, żył, naczyń włosowatych) i serca (Ryc.1-1.

Czy przydatne?

Definicja Układ krążenia krwi

Co to znaczy UKŁAD KRĄŻENIA KRWI: Układ krążenia krwi złożona jest z naczyń krwionośnych (tętnic, żył, naczyń włosowatych) i serca (Ryc.1-1). Tętnice są naczyniami, którymi płynie krew z serca na obwód, do wszystkich części ciała, z kolei żyłami krew powraca z obwodu ponownie do serca. Odznacza się dwa układy (krążenia) przepływu krwi w organizmie: spory i mały (płucny). W sporym układzie krążenia krew utlenowana (bogata w tlen) wypływa z lewej komory serca do tętnic, a w dalszym ciągu przechodząc poprzez sieć naczyń włosowatych we wszystkich narządach ciała, powraca jako krew nieutlenowana (uboga w tlen) do prawego przedsionka serca. W małym układzie krążenia krew nieutlenowana wypompowywana jest z prawej komory do tętnic płucnych, rozgałęzia się w sieć naczyń włosowatych w płucach i powraca żyłami płucnymi, jako krew utlenowana, do lewego przedsionka serca

Co znaczy Tęczówka:
Porównanie powierzchni jest nierówna, posiada liczne promieniste zagłębienia (krypty) i okrężne bruzdy. W zależności od ilości barwnika tęczówka może mieć kolor szary, jasnoniebieski, zielonkawy albo brązowy. W układ krążenia krwi co znaczy.
Krzyżówka Badanie Gardła:
Dlaczego gardła bada się w trakcie badania krtani w laryngoskopii pośredniej albo bezpośredniej. Część nosową gardła bada się dzięki lusterka ustawionego na wysokości podniebienia miękkiego (to jest obraz układ krążenia krwi krzyżówka.
Co to jest Czynności Krtani:
Jak lepiej krtani z lusterkiem krtaniowym (laryngoskopia pośrednia) Krtań oprócz tego, iż jest odcinkiem drogi oddechowej, jest narządem głosu. Czynność głosowa jest rezultatem drgania więzadeł głosowych układ krążenia krwi co to jest.
Słownik Układ Autonomiczny (Wegetatywny):
Kiedy wegetatywny) kieruje czynnościami narządów wewnętrznych a w szczególności funkcją układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, pokarmowego i przemiany materii. Układ wegetatywny jest czynnościowo układ krążenia krwi słownik.
Czym jest Płuca:
Od czego zależy płuca: prawe i lewe, zawieszone w odpowiednich jamach opłucnej klatki piersiowej. Płuco zbudowane jest z oskrzeli, oskrzelików, pęcherzyków płucnych, tkanki śródmiąższowej i pokrywającej je opłucnej układ krążenia krwi czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: