EMMETROPIA MIAROWOŚĆ co to jest
Anatomia Miarowość (emmetropia) definicja. Definicja Promienie równoległe wpadają do oka i po.

Czy przydatne?

Definicja Miarowość (emmetropia)

Co to znaczy MIAROWOŚĆ (EMMETROPIA): Poprawne załamywanie światła w oku nazywa się miarowością. Promienie równoległe wpadają do oka i po załamaniu poprzez układ optyczny ogniskują się na siatkówce (Ryc.7-2). Tylko w takim przypadku obraz będzie ostro i wyraźnie widziany poprzez człowieka. <<< Powrót

Mechanika Oddychania:
oddechowe klatki piersiowej - oddechy (ok. 16 na min. w spoczynku) wywołują wentylację płuc (przewietrzanie). Każdy oddech (a więc cykl oddechowy) złożona jest z wdechu (etapy wdechowej) i wydechu miarowość (emmetropia) co to jest.
Powieki I Aparat Łzowy:
przedni otwór oczodołu, chroniąc gałkę oczną przed wysychaniem i urazami. Ruch powiek rozprowadza płyn łzowy po powierzchni rogówki i spojówki, zapewniając oku stałe nawilżanie. Na brzegach powieki miarowość (emmetropia) definicja.
Surowica:
Surowica to jest osocze pozbawione włóknika (fibrynogenu miarowość (emmetropia) co znaczy.
Ciało Szkliste:
wypełnia centralną część oka między soczewką a siatkówką i stanowi 2/3 objętości gałki ocznej. To jest przezroczysta, galaretowata substancja w 99% skłądająca się z wody, pozbawiona nerwów i naczyń miarowość (emmetropia) słownik.
Badanie Gardła:
gardła bada się w trakcie badania krtani w laryngoskopii pośredniej albo bezpośredniej. Część nosową gardła bada się dzięki lusterka ustawionego na wysokości podniebienia miękkiego (to jest obraz miarowość (emmetropia) znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: