TĘCZÓWKA co to jest
Anatomia Tęczówka definicja. Definicja liczne promieniste zagłębienia (krypty) i okrężne bruzdy. W.

Czy przydatne?

Definicja Tęczówka

Co to znaczy TĘCZÓWKA: Tęczówka na swojej powierzchni jest nierówna, posiada liczne promieniste zagłębienia (krypty) i okrężne bruzdy. W zależności od ilości barwnika tęczówka może mieć kolor szary, jasnoniebieski, zielonkawy albo brązowy. W środku tęczówki znajduje się czarny, okrągły otwór - źrenica. Szerokość źrenicy jest niezależna od naszej woli i wymienia się odruchowo pod wpływem rozmaitych bodźców, w pierwszej kolejności w rezultacie zmian natężenia światła. Zwężona źrenica pod wpływem światła chroni oko przed nadmiernym olśnieniem. Zwężenie źrenicy w sytuacjach wady refrakcji minimalizuje kręgi rozproszenia, co poprawia w pewnym stopniu wyrazistość widzianego obrazu. <<< Powrót

Co znaczy Przepona:
Porównanie kluczowym mięśniem wdechowym. Jest ruchomym dnem jamy klatki piersiowej, jej skurcz w okresie wdechu przesuwa ją w dół, co powiększa wymiar pionowy i tym samym objętość jamy klatki piersiowej tęczówka co znaczy.
Krzyżówka Enzym I Izoenzym:
Dlaczego specyficzne białko, które przyspiesza ustaloną reakcję chemiczną. Odmiany tego samego enzymu noszą nazwę izoenzymów. Katalizują one tę samą reakcję chemiczną, mają odmienną strukturę cząsteczki tęczówka krzyżówka.
Co to jest Przewodnictwo Nerwowe:
Jak lepiej fundamentalnych właściwości komórek nerwowych jest umiejętność do wytwarzania i przewodzenia pobudzeń nerwowych. Prędkość przewodzenia pobudzeń elektrycznych zależy od średnicy włókien nerwowych tęczówka co to jest.
Słownik Surowica:
Kiedy Surowica to jest osocze pozbawione włóknika (fibrynogenu tęczówka słownik.
Czym jest Narządy Płciowe Żeńskie:
Od czego zależy kobiece dzieli się na zewnętrzne i wewnętrzne. Zewnętrzne narządy płciowe nazywa się sromem (Ryc.4-1). Ryc.4-1 Wygląd kobiecych nażądów płciowych zewnętrznych W skład zewnętrznych narządów płciowych tęczówka czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: