KONDOMINIUM co to jest
Co to jest KONDOMINIUM. Definicja którym suwerenność mają łącznie przynajmniej dwa państwa. W.

Czy przydatne?

Co to jest kondominium

Definicja KONDOMINIUM: kondominium - terytorium, nad którym suwerenność mają łącznie przynajmniej dwa państwa. W najwyższym stopniu znanym kondominium był Sudan pod panowaniem angielsko-egipskim w latach 1899-1955; Nowe Hebrydy były kondominium francusko-brytyjskim od 1906 do 1980 roku, kiedy uzyskały niepodległość pod nazwą Vanuatu; wyspy Samoa w latach 1889-1899 były kondominium brytyjsko-niemiecko-amerykańskim. 7 listopada 2002 roku mieszkańcy Gibraltaru odrzucili w referendum propozycję ustanowienia wspólnej suwerenności Ogromnej Brytanii i Hiszpanii
Co znaczy KFOR:
Porównanie angielskiego: Kosovo Force) - międzynarodowe siły pod przewodnictwem NATO znajdujące się w Kosowie na mocy rezolucji Porady Bezpieczeństwa ONZ nr 1244 z 10 czerwca 1999 roku, przyjętej w dniu kondominium co znaczy.
Krzyżówka Konwencje Genewskie:
Dlaczego z angielskiego: Geneva Conventions) - umowy międzynarodowe stanowiące podstawę międzynarodowego prawa humanitarnego, zawierające postanowienia zmierzające do nadania wojnie bardziej cywilizowanego kondominium krzyżówka.
Co to jest Kwartet Bliskowschodni:
Jak lepiej bliskowschodni (z angielskiego: Middle East Quartet) - kwartet bliskowschodnich mediatorów złożony z USA, UE, ONZ i Rosji, powołany w kwietniu 2002 roku na spotkaniu w Madrycie (Hiszpania kondominium co to jest.
Słownik Kandahar:
Kiedy jednej z największych prowincji w Afganistanie, której stolicą i jedynym większym skupiskiem ludzkim jest Kandahar - największe miasto i kluczowy węzeł komunikacyjny południowego Afganistanu kondominium słownik.
Czym jest Klub Rzymski:
Od czego zależy angielskiego: Club of Rome) - międzynarodowa organizacja pozarządowa założona w kwietniu 1968 roku poprzez włoskiego przemysłowca Aurelio Peccei i szkockiego naukowca Alexandra Kinga, zajmująca się kondominium czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest kondominium znaczenie w Słownik K .