ZESPÓŁ STILLINGA TÜRKA DUANA co to jest
Leczenie Zespół Stillinga-Türka-Duana u okulisty. Czym jest: opierające na ograniczeniu (albo braku.

Czy przydatne?

Definicja Zespół Stillinga-Türka-Duana

Co to jest ZESPÓŁ STILLINGA-TÜRKA-DUANA: (zespół STD, zespół retrakcyjny) - wrodzone zaburzenie opierające na ograniczeniu (albo braku) odwodzenia (ruchu oka na zewnątrz). Leczenie operacyjne minimalizuje towarzyszący zez albo wyrównawcze ustawienie głowy lecz nie jest w stanie przywrócić ruchu odwodzenia

Zez Zbieżny Niemowlęcy:
esotropia) zez zbieżny obu oczu o sporym kącie, pojawiający się ok. szóstego miesiąca życia dziecka. W późniejszych okresie życia pojawia się dodatkowo zez skośny, DVD i oczopląs schowany. Zazwyczaj zespół stillinga-türka-duana co to jest.
Hypophoria:
zez schowany ku dołowi) okresowy zez ku dołowi, ujawniający się przy zmęczeniu, zamyśleniu, zasłonięciu jednego oka itp zespół stillinga-türka-duana definicja.
Zdysocjowane Odchylenie Pionowe:
opierające na okresowym powolnym dryfowaniu oka do góry. Regularnie występuje w obu oczach aczkolwiek zazwyczaj asymetrycznie. Regularnie jeden z przedmiotów zeza zbieżnego niemowlęcego zespół stillinga-türka-duana co znaczy.
Zespoły Literowe:
zeza, kiedy kąt zeza jest różny w zależności od tego czy pacjent patrzy do góry czy do dołu. Przy zespole A zez jest bardziej ‘‘rozbieżny do dołu” i bardziej zbieżny do góry. W zespole V zez jest zespół stillinga-türka-duana słownik.
Pryzmaty:
skonstruowane szkła, które przez zmianę kierunku przechodzenia poprzez nie promieni świetlnych mogą mieć wpływ na ustawienie oczu. Użytkowane zarówno diagnostycznie jak i terapeutycznie. Stosowane w zespół stillinga-türka-duana znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: