AMBLYOPIA co to jest
Leczenie Amblyopia u okulisty. Czym jest: mimo optymalnej korekcji optycznej i braku zmian.

Czy przydatne?

Definicja Amblyopia

Co to jest AMBLYOPIA: (niedowidzenie, leniwe oko) obniżenie ostrości widzenia mimo optymalnej korekcji optycznej i braku zmian organicznych w oku. Jest efektem ‘’niewłączenia oka’’ w mechanizm widzenia. Powodem jest zazwyczaj zez albo wada refrakcji. Wyleczalna przed zakończeniem dojrzewania układu wzrokowego - do 7 roku życia. Leczenie bazuje na zaklejaniu lepszego oka szczególnymi plastrami. Niekiedy stosuje się ćwiczenia pleoptyczne

Myopia:
genetycznie zdeterminowana wada wzroku wynikająca ze zbyt długiej gałki ocznej. U dzieci zazwyczaj postępuje. Wymaga korekcji okularami albo szkłami kontaktowymi. U dorosłych można ja leczyć dzięki amblyopia co to jest.
Zaburzenia Konwergencji:
przeważnie upośledzenie zbieżnego ustawienia ruchu gałek ocznych przy patrzeniu z bliska amblyopia definicja.
Oczopląs Poziomy:
nystagmus horisontalis) oczopląs, gdzie niekontrolowane, rytmiczne ruchy oczu odbywają się w płaszczyźnie poziomej amblyopia co znaczy.
Eksces Akomodacyjny:
znaczące powiększenie się zeza zbieżnego przy patrzeniu z bliska amblyopia słownik.
Leczenie Zeza:
bazuje zazwyczaj na odpowiedniej korekcji okularowej. Niekiedy stosuje się zasłanianie jednego z oczu szczególnym plastrem. W nie wszystkich postaciach zeza wskazane jest przeprowadzenie leczenia amblyopia znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: