OBLIQUUS STRABMUS co to jest
Leczenie Strabismus obliquus u okulisty. Czym jest: odchylenie pionowe widoczne jest w trakcie.

Czy przydatne?

Definicja Strabismus obliquus

Co to jest STRABISMUS OBLIQUUS: (zez skośny) jeden z rodzajów zeza pionowego. Największe odchylenie pionowe widoczne jest w trakcie patrzenia chorym okiem w stronę nosa. Jest efektem nadczynności mięśnia skośnego dolnego. Regularnie kompensowany poprzez wyrównawcze ustawienie głowy jest to pochylenie głowy w kierunku oka zdrowego. Zazwyczaj odpowiada bardzo dobrze na leczenie operacyjne

Co to jest Zez Rozbieżny Ukryty:
Porównanie exophoria) - zez okresowy, gdzie jedno oko ‘’ucieka na zewnątrz’’ przy zmęczeniu, zamyśleniu, zasłonięciu jednego oka itp strabismus obliquus co to jest.
Definicja Zespół Marcusa - Gunna:
Dlaczego wrodzone opadnięcie powieki górnej, która unosi się mimowolnie w trakcie jedzenia, żucia i ruchach żuchwy strabismus obliquus definicja.
Co znaczy Zespół V:
Jak lepiej zez poziomy, gdzie kąt zeza jest bardziej ‘‘rozbieżny do góry” i bardziej zbieżny w trakcie patrzenia do dołu. Przeważnie wiąże się z obustronnym zezem skośnym strabismus obliquus co znaczy.
Słownik Nystagmus:
Kiedy rytmiczne, niekontrolowane ruchy obu oczu. Zazwyczaj współistnieje obniżenie ostrości widzenia obu oczu. Regularnie celem poprawy widzenia pacjent podświadomie przyjmuje wyrównawcze ustawienie głowy strabismus obliquus słownik.
Znaczenie Konwergencja:
Od czego zależy odruch zbieżnego ustawienia oczu spowodowany podświadomie przy patrzeniu z bliska strabismus obliquus znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: