NYSTAGMUS co to jest
Leczenie Nystagmus u okulisty. Czym jest: Zazwyczaj współistnieje obniżenie ostrości widzenia obu.

Czy przydatne?

Definicja Nystagmus

Co to jest NYSTAGMUS: (oczopląs) rytmiczne, niekontrolowane ruchy obu oczu. Zazwyczaj współistnieje obniżenie ostrości widzenia obu oczu. Regularnie celem poprawy widzenia pacjent podświadomie przyjmuje wyrównawcze ustawienie głowy. Wyleczenie samego oczopląsu nie jest możliwe lecz stosuje się operacje na mięśniach zewnątrzgałkowych celem pomniejszenia wyrównawczego ustawienia głowy albo towarzyszącego zeza

Co znaczy Zespół Retrakcyjny:
Porównanie Stillinga-Türka-Duana) - wrodzone zaburzenie opierające na ograniczeniu (albo braku) odwodzenia (ruchu oka na zewnątrz). Leczenie operacyjne minimalizuje towarzyszący zez albo wyrównawcze ustawienie nystagmus co znaczy.
Krzyżówka Obuoczne Widzenie:
Dlaczego do ‘’patrzenia obu oczami równocześnie’’. Kształtuje się w pierwszych miesiącach życia dziecka i jeżeli w tym inicjalnym okresie rozwoju dziecka wystąpi zez to stanowi on przeszkodę do wytworzenia nystagmus krzyżówka.
Co to jest Zez Rozbieżny Ukryty:
Jak lepiej exophoria) - zez okresowy, gdzie jedno oko ‘’ucieka na zewnątrz’’ przy zmęczeniu, zamyśleniu, zasłonięciu jednego oka itp nystagmus co to jest.
Słownik Zespół STD:
Kiedy Türka-Duana, zespół retrakcyjny) - wrodzone zaburzenie opierające na ograniczeniu (albo braku) odwodzenia (ruchu oka na zewnątrz). Leczenie operacyjne minimalizuje towarzyszący zez albo wyrównawcze nystagmus słownik.
Czym jest Podwójne Widzenie (Diplopia):
Od czego zależy postrzeganie dwóch obrazów, gdzie każdy obraz pochodzi z innego oka. Występować może zarówno samoistnie jak i po operacji zeza. Bywa bardzo uciążliwa aczkolwiek niektórzy pacjenci są w stanie nystagmus czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: