USTALONY co to jest
Leczenie Zez ustalony u okulisty. Czym jest: wielu mięśni zewnątrzgałkowych. Stwierdza się brak.

Czy przydatne?

Definicja Zez ustalony

Co to jest ZEZ USTALONY: (strabismus fixus) - zez wywołany zwłóknieniem jednego albo wielu mięśni zewnątrzgałkowych. Stwierdza się brak ruchu w kierunku przeciwnym do kierunku działania zajętego mięśnia. Może pojawić się w wysokiej krótkowzroczności

Co znaczy Obuoczne Widzenie:
Porównanie do ‘’patrzenia obu oczami równocześnie’’. Kształtuje się w pierwszych miesiącach życia dziecka i jeżeli w tym inicjalnym okresie rozwoju dziecka wystąpi zez to stanowi on przeszkodę do wytworzenia zez ustalony co znaczy.
Krzyżówka Zaburzenia Konwergencji:
Dlaczego przeważnie upośledzenie zbieżnego ustawienia ruchu gałek ocznych przy patrzeniu z bliska zez ustalony krzyżówka.
Co to jest Wyrównawcze Ustawienie Głowy:
Jak lepiej systemów kompensacyjnych zeza opierający na podświadomym ustawianiu głowy w takiej pozycji, by kąt zeza był jak najmniejszy. Występuje także niekiedy w oczopląsie, kiedy ‘’szczególne ustawienie zez ustalony co to jest.
Słownik Hypertropia:
Kiedy zez jawny ku górze) - nierównoległe ustawienie gałek ocznych, gdzie jedno oko ‘’ucieka do góry’’ zez ustalony słownik.
Czym jest Zez Rozbieżny Ukryty:
Od czego zależy exophoria) - zez okresowy, gdzie jedno oko ‘’ucieka na zewnątrz’’ przy zmęczeniu, zamyśleniu, zasłonięciu jednego oka itp zez ustalony czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: