HYPERMETROPIA co to jest
Leczenie Hypermetropia u okulisty. Czym jest: wzroku wynikająca ze zbyt krótkiej gałki ocznej. U.

Czy przydatne?

Definicja Hypermetropia

Co to jest HYPERMETROPIA: (nadwzroczność) - genetycznie zdeterminowana, wrodzona wada wzroku wynikająca ze zbyt krótkiej gałki ocznej. U dzieci ulega zmniejszeniu wspólnie z postępem dziecka. Przy wysokich wartościach może powodować zeza zbieżnego. Przy wyższych wartościach albo współistnieniu zeza zbieżnego wymaga korekcji okularami albo szkłami kontaktowymi. U dorosłych można ja leczyć dzięki zabiegu laserowego

Wyrównawcze Ustawienie Głowy:
systemów kompensacyjnych zeza opierający na podświadomym ustawianiu głowy w takiej pozycji, by kąt zeza był jak najmniejszy. Występuje także niekiedy w oczopląsie, kiedy ‘’szczególne ustawienie hypermetropia co to jest.
Obuoczne Widzenie:
do ‘’patrzenia obu oczami równocześnie’’. Kształtuje się w pierwszych miesiącach życia dziecka i jeżeli w tym inicjalnym okresie rozwoju dziecka wystąpi zez to stanowi on przeszkodę do wytworzenia hypermetropia definicja.
Porażenie Nerwu Czwartego:
porażenie nerwu czaszkowego unerwiającego jeden z mięśni poruszających gałkę oczną – mięsień skośny górny. Z powodu oko ustawione jest wyżej. Stwierdza się nieujemny symptom Bielschowsky’ego i hypermetropia co znaczy.
Strabismus Convergens:
zez zbieżny, esotropia) - nierównoległe ustawienie gałek ocznych, gdzie jedno oko ‘‘ucieka do nosa’’ hypermetropia słownik.
Esophoria:
zez zbieżny schowany) zez okresowy, jedno oko ‘’ucieka do wewnątrz’’ przy zmęczeniu, zamyśleniu, zasłonięciu jednego oka itp hypermetropia znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: