ZBIEŻNY co to jest
Leczenie Zez zbieżny u okulisty. Czym jest: gałek ocznych, gdzie jedno oko ‘‘ucieka do nosa’’.

Czy przydatne?

Definicja Zez zbieżny

Co to jest ZEZ ZBIEŻNY: (esotropia, strabismus convergens) nierównoległe ustawienie gałek ocznych, gdzie jedno oko ‘‘ucieka do nosa’’

Leczenie Operacyjne Zeza:
operacje przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym i polegają one na osłabieniu albo wzmocnieniu odpowiednich mięśni zewnątrzgałkowych zez zbieżny co to jest.
Leczenie Zeza:
bazuje zazwyczaj na odpowiedniej korekcji okularowej. Niekiedy stosuje się zasłanianie jednego z oczu szczególnym plastrem. W nie wszystkich postaciach zeza wskazane jest przeprowadzenie leczenia zez zbieżny definicja.
Zez Porażenny:
paraliticus) - zez będący efektem porażenia jednego z nerwów czaszkowych unerwiających któryś z sześciu mięśni zewnątrzgałkowych poruszających okiem. Łączy się zazwyczaj z podwójnym widzeniem i zez zbieżny co znaczy.
DVD:
odchylenie pionowe) zaburzenie opierające na okresowym powolnym dryfowaniu oka do góry. Regularnie występuje w obu oczach aczkolwiek zazwyczaj asymetrycznie. Regularnie jeden z przedmiotów zeza zez zbieżny słownik.
Zez Pozorny:
pseudostrabismus) fałszywe wrażenie istnienia zeza mimo równoległego ustawienie gałek ocznych. Zazwyczaj wywołany zbyt szerokim albo zbyt wąskim rozstawieniem oczu albo szeroką nasadą nosa zez zbieżny znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: