TĘŻEC co to jest
Co to znaczy TĘŻEC, TETANUS? Słownik zakaźna spowodowana toksyną zarazka tężca (Clostridium tetani.

Czy przydatne?

Definicja Tężec

Co to znaczy TĘŻEC, TETANUS: (z grec. tetanos - sztywny, napięty). Ostra dolegliwość zakaźna spowodowana toksyną zarazka tężca (Clostridium tetani). Tężec zazwyczaj zaczyna się etapowo, lecz może także wystąpić nagle. Symptomem charakterystycznym jest mocne, toniczne i bolące napięcie mięśni, w szczególności mięśni szczękowych, przełyku i karku, a również pleców i kończyn. Mięśnie są nadzwyczajnie pobudliwe i reagują dodatkowymi mocnymi skurczami na każdy impuls, na przykład głos, prądy powietrza, dotknięcie bielizny.
W chorobie występuje silna gorączka. Tężec w wielu wypadkach kończy się śmiercią
Co to jest Tryptofan:
Porównanie Zobacz: AMINOKWASY tężec co to jest.
Definicja Tahuari:
Dlaczego drzewem (do 46 metrów wysokości i do 3 metrów średnicy) rosnącym w klimacie tropikalnym Ameryki Południowej na wysokości około 1000 m n.p.m. w Peru, Kolumbii, Boliwii, Gujanie i Brazylii. Rośnie tężec definicja.
Co znaczy Tlenek Węgla:
Jak lepiej zwyczajowa - czad. Bezbarwny, bezwonny gaz o temp. wrzenia -191,5° C, trudno rozpuszczalny w wodzie, silnie trujący - wdychany łączy się z hemoglobiną krwi, która traci umiejętność pobierania tlenu tężec co znaczy.
Słownik Testosteron:
Kiedy męski z gatunku androgenów, syntetyzowany raczej w komórkach interstycjalnych jąder u samców, a również w nadnerczach i w niewielkiej ilości w jajniku. Testosteron jest odpowiedzialny za normalny tężec słownik.
Znaczenie Terpeny:
Od czego zależy intensywnym zapachu (olejki eteryczne) wywodzące się z izoprenu (C5H8). Najpospolitsze terpeny zawierają od dwóch do ośmiu jednostek izoprenowych. Istnieją terpeny łańcuchowe i cykliczne, jedno tężec znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Tężec znaczenie w Słownik T .