KASZTANOWIEC co to jest
Co to znaczy KASZTANOWIEC? Słownik Hippocastanaceae). Istnieje około 25 gatunków tej rośliny, która.

Czy przydatne?

Definicja Kasztanowiec

Co to znaczy KASZTANOWIEC: Drzewo albo krzew z rodz. kasztanowcowatych (Hippocastanaceae). Istnieje około 25 gatunków tej rośliny, która występuje w południowo-wschodniej Europie, w Azji, Ameryce Północnej. Liście kasztanowca są dłoniastozłożone, kwiaty białe, różowe albo czerwone zgromadzone w stożkowate wiechy. Owoce - kolczaste. W Polsce występują: pochodzący z Grecji kasztanowiec zwykły (Aesculus hippocastanum) o właściwościach leczniczych, i kasztanowce ozdobne: kasztanowiec czerwony i kasztanowiec krwisty.
Kasztanowiec zwykły jest sporym drzewem o gęstej, szerokiej koronie, siedmiopalczastych liściach i białych, różowo nakrapianych, grzbiecistych kwiatach, zgromadzonych w okazałe, wzniesione kwiatostany. Owoce to kuliste, kolczaste torebki zawierające - przeważnie jedno - okrągławe i nieco spłaszczone, połyskujące nasienie barwy intensywnie brązowej, z sporą szarą plamą. Znaczenie w lecznictwie ma tylko odmiana biało kwitnąca.
Kora kasztanowca służy m. in. do wyrobu garbników, nasiona - między innymi do wyrobu kleju. Kasztanowiec zwykły kolokwialnie zwany jest kasztanem, co jest bardzo mylące, bo prawdziwy kasztan jadalny rodzi jadalne owoce, w trakcie gdy owoce kasztanowca są niejadalne. Kasztan jadalny jest drzewem z rodz. bukowatych i rośnie w państwach śródziemnomorskich, na Kaukazie, w Azji Mniejszej i ma liście pojedyncze, ząbkowane, kolczasta miseczka zawiera zwykle kilka (do pięciu) jadalnych owoców - kasztanów. Rośliny te są cenne z racji na drewno, które wykorzystuje się w przemyśle
Kwas Askorbinowy:
o temp. topnienia 190-192° C, o smaku kwaśnym, łatwo rozpuszczalna w wodzie, trudniej w alkoholu i acetonie.Wrażliwa na utlenianie (rozkłada się do produktów nieczynnych biologicznie). Występuje w kasztanowiec co to jest.
Koper Włoski:
dwuletnia roślina zielna, czasem bylina, zaliczana do rodziny baldaszkowatych, występująca dziko w strefie śródziemnomorskiej, uprawiana od wieków w różnych państwach świata. W Polsce jest hodowana kasztanowiec definicja.
Kamień Filozoficzny:
uniwersalny , woda słoneczna , proszek katalityczny zapewniający nieprzebrane bogactwa, nieprzemijające zdrowie, życie wolne od wszelkich choroby, a nawet nieśmiertelność, pozwalający wszystko kasztanowiec co znaczy.
Karczochy:
zielona z rodz. złożonych pochodząca z północnej Afryki i południowej Europy. Była znana i ceniona w starożytnym Rzymie, Grecji i Egipcie. Aktualnie uprawiana także w Hiszpanii, Francji, Niemczech kasztanowiec słownik.
Kolagen:
skleroprotein (a więc albuminoid, gdzie odznacza się dwie ekipy skleroprotein: typu keratyny i typu kolagenu) stanowiące kluczowy składnik białkowy tkanki łącznej, gdzie tworzy włókna kolagenowe kasztanowiec znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Kasztanowiec znaczenie w Słownik K .