CHOLEKALCYFEROL co to jest
Co to znaczy WITAMINA D3 - cholekalcyferol? Słownik steroli. W organizmie powstają z pewnych.

Czy przydatne?

Definicja Cholekalcyferol

Co to znaczy WITAMINA D3 - CHOLEKALCYFEROL: Wit. z gatunku witamin D (kalcyferol) wywodzących się ze steroli. W organizmie powstają z pewnych steroli, stanowiących prowitaminy D, pod wpływem promieni nadfioletowych. Związki te są przyjmowane z pokarmem i gromadzą się w skórze, gdzie pod wpływem światła słonecznego przechodzą w witaminę D, odgrywając istotną rolę w gospodarce wapniowo-fosforowej ustroju. Niedobór witaminy D skutkuje krzywicę u dzieci i odwapnienie kości u dorosłych. Bogatym źródłem tej witaminy jest tran. Jest ona także pozyskiwana syntetycznie. Dla organizmu największe znaczenie mają: wit. D2 - ergokalcyferol (bezbarwne igły o temp. topnienia 116-117° C) i wit. D3 - cholekalcyferol (bezbarwne igły o temp. topnienia 82-84° C). To są trwałe związki nierozpuszczalne w wodzie, trudno rozpuszczalne w olejach roślinnych, rozpuszczalne w rozpuszczalnikach organicznych.
wit. D steruje tymi samymi receptorami w jądrach komórek kości co hormon płciowy - estrogen. Poprzez wielu biochemików wit. ta jest uważana za hormon
Co znaczy Choroba Gravesa-Basedowa:
Porównanie młodzieńczą nadczynnością tarczycy, charakteryzująca się przyspieszeniem mechanizmów metabolicznych we wszystkich tkankach, co jest rezultatem nadprodukcji hormonów tarczycy, występującej przeważnie cholekalcyferol co znaczy.
Krzyżówka Cukier Mlekowy:
Dlaczego cukier trzcinowy - sacharoza C12H22O11. Otrzymywany z trzciny cukrowej i z buraków cukrowych. W celu wydobycia cukru pokrojone buraki ługuje się wodą w temp. 75-85° C. Otrzymany sok, zawierający cholekalcyferol krzyżówka.
Co to jest Chrom:
Jak lepiej chemiczny w układzie okresowym położony w ekipie VI, rozpoczynający grupę poboczną chromowców. Odkryty w 1798r. poprzez francuskiego chemika L. N. Vauquelina w minerale krokoicie. Gdyż pierwiastek cholekalcyferol co to jest.
Słownik Cukier:
Kiedy cukier trzcinowy - sacharoza C12H22O11. Otrzymywany z trzciny cukrowej i z buraków cukrowych. W celu wydobycia cukru pokrojone buraki ługuje się wodą w temp. 75-85° C. Otrzymany sok, zawierający cholekalcyferol słownik.
Czym jest Cebula:
Od czego zależy rodz. amarylkowatych, jedna z najstarszych roślin warzywnych uprawianych poprzez człowieka - znana od powyżej 5000 lat. Ojczyzną cebuli jest najprawdopodobniej Azja Środkowa (tereny Indii cholekalcyferol czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Cholekalcyferol znaczenie w Słownik C .