CEBULA co to jest
Co to znaczy CEBULA? Słownik najstarszych roślin warzywnych uprawianych poprzez człowieka - znana.

Czy przydatne?

Definicja Cebula

Co to znaczy CEBULA: Dwuletnia roślina z rodz. amarylkowatych, jedna z najstarszych roślin warzywnych uprawianych poprzez człowieka - znana od powyżej 5000 lat. Ojczyzną cebuli jest najprawdopodobniej Azja Środkowa (tereny Indii, Afganistanu, Uzbekistanu, Iranu), skąd przeniosła się do Chin i krajów obok Bliskiego Wschodu i wokół basenu Morza Śródziemnego. Do Europy trafiła przy udziale legionów rzymskich.
Częścią jadalną rośliny jest podziemna cebula, pokryta łuską, a również część nadziemna, a więc wyrastający z niej szczypior - rurkowate, puste, zielone liście i schowany pośród nich pęd.
Cebula - w zależności od odmiany - ma różne kształty i różną barwę, zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną. Warzywo tj. odżywcze i lecznicze. Działa w pierwszej kolejności bakteriobójczo, odkwasza organizm, skutkuje spadek cukru we krwi. Smak cebuli zależy w znacznej mierze od zawartości cukru i olejku eterycznego. W zależności od ilości tych składników rozróżnia się odmiany: słodkie, ostre i średnio ostre.
Cebula zawiera między innymi: sód, potas, wapń, mangan, żelazo, kobalt, miedź, cynk, fosfor, fluor, jod, karoten, witaminy: E, B1, B2, B6, C; kwasy: nikotynowy i foliowy; izotiocyjanin allilu

Czym jest Cebula znaczenie w Słownik C .