BAZYLIA co to jest
Co to znaczy BAZYLIA (Ocimum basilicum L.)? Słownik bazylia wonna, bazylek ogrodowy, bazylijka.

Czy przydatne?

Definicja Bazylia

Co to znaczy BAZYLIA (OCIMUM BASILICUM L.): Jednoroczna roślina z rodz. wargowych. Inne polskie nazwy: bazylia wonna, bazylek ogrodowy, bazylijka zwykła, balsam, bazyliszka polska.
Jej ojczyzną jest tropikalna strefa Azji. W XVI w. dotarła do Europy południowej, skąd przywędrowała do Polski, gdzie początkowo była siana w oranżeriach i w donicach. Aktualnie uprawiana jest we wszystkich prawie państwach o klimacie umiarkowanym, a na większą skalę - w Ameryce Południowej.
Bazylia dorasta do pół metra wysokości. Z jej kanciastej łodygi rozgałęzionej w górze wyrastają - jasnozielone, ogonkowate, jajowate, spodem pokryte gruczołkami zawierającymi olejek lotny - liście. Roślina kwitnie w lipcu i w sierpniu. Kwiatki nikłe, białe, żółtawe albo bladoróżowe zgromadzone są w nibyokółkach, w kątach liści, na szczytach pędów. Owoc stanowi mała, owalna, brązowa niełupka. Mechanizm korzeniowy - niezbyt głęboki, silnie rozgałęziony.
Ta miododajna roślina wyróżnia się korzennym smakiem i silnym, balsamicznym aromatem. Istnieją gatunki i formy odznaczające się różną barwą liści, np. buraczkowoczerwoną
Białaczki:
chorobą narządów krwiotwórczych i charakteryzuje się nadmiernym i nieprawidłowym rozrostem układu białokrwinkowego i pojawianiem się we krwi obwodowej sporych ilości niedojrzałych krwinek białych bazylia co to jest.
Bircher-Benner Max O.:
edukacji o odżywianiu, artysta energetycznej teorii całości pokarmowych.Klinika jego imienia w Zurychu jest miejscem, gdzie chorzy odzyskują zdrowie, a zdrowi uczą się właściwego odżywiania bazylia definicja.
Berkel:
radioaktywny. Aktynowiec z III ekipy układu okresowego. Jest pierwiastkiem transuranowym o liczbie atomowej 97 i masie atomowej [247]. Berkel nie występuje w przyrodzie - jest otrzymywany sztucznie i bazylia co znaczy.
Benzopirol:
imina cykliczna, dwupierścieniowy związek aromatyczny o skondensowanym układzie pierścieni: benzenowego i pirolowego. Występuje w olejkach eterycznych (na przykład w olejku pomarańczowym), w kale bazylia słownik.
Biegunki:
nieżytu jelit, czerwonki, duru brzusznego, paratyfusu i innych, lżejszych zatruć pokarmowych. W ciężkich sytuacjach stwierdza się w stolcu śluz, krew, ropę. W rezultacie wzmożonej perystaltyki jelit bazylia znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Bazylia znaczenie w Słownik B .