TETANUS co to jest
Co to znaczy TĘŻEC, TETANUS? Słownik zakaźna spowodowana toksyną zarazka tężca (Clostridium tetani.

Czy przydatne?

Definicja Tetanus

Co to znaczy TĘŻEC, TETANUS: (z grec. tetanos - sztywny, napięty). Ostra dolegliwość zakaźna spowodowana toksyną zarazka tężca (Clostridium tetani). Tężec zazwyczaj zaczyna się etapowo, lecz może także wystąpić nagle. Symptomem charakterystycznym jest mocne, toniczne i bolące napięcie mięśni, w szczególności mięśni szczękowych, przełyku i karku, a również pleców i kończyn. Mięśnie są nadzwyczajnie pobudliwe i reagują dodatkowymi mocnymi skurczami na każdy impuls, na przykład głos, prądy powietrza, dotknięcie bielizny.
W chorobie występuje silna gorączka. Tężec w wielu wypadkach kończy się śmiercią
Co znaczy Terpeny:
Porównanie intensywnym zapachu (olejki eteryczne) wywodzące się z izoprenu (C5H8). Najpospolitsze terpeny zawierają od dwóch do ośmiu jednostek izoprenowych. Istnieją terpeny łańcuchowe i cykliczne, jedno tetanus co znaczy.
Krzyżówka Taniny:
Dlaczego występujące między innymi w galasówkach - naroślach liści dębowych. To są glikozydy, gdzie aglikon jest dwu- i wielopepsydem (wytworem wzajemnej estryfikacji dwóch albo więcej cząsteczek kwasu tetanus krzyżówka.
Co to jest Technet:
Jak lepiej chemiczny podgrupy w VII ekipie układu okresowego. Manganowiec o liczbie atomowej Z=43, masie atomowej [97]. Powstaje w rezultacie sztucznych przemian promieniotwórczych z molibdenu. Izotop 99Tc ma tetanus co to jest.
Słownik Tymianek:
Kiedy włoska macierzanka, macierzanka pospolita. To jest krzewinka zielna, drobny półkrzew z rodz. wargowych pochodzący z państw śródziemnomorskich, gdzie występuje na suchych, wapiennych tetanus słownik.
Czym jest Testosteron:
Od czego zależy męski z gatunku androgenów, syntetyzowany raczej w komórkach interstycjalnych jąder u samców, a również w nadnerczach i w niewielkiej ilości w jajniku. Testosteron jest odpowiedzialny za normalny tetanus czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Tetanus znaczenie w Słownik T .