TETANUS co to jest
Co to znaczy TĘŻEC, TETANUS? Słownik zakaźna spowodowana toksyną zarazka tężca (Clostridium tetani.

Czy przydatne?

Definicja Tetanus

Co to znaczy TĘŻEC, TETANUS: (z grec. tetanos - sztywny, napięty). Ostra dolegliwość zakaźna spowodowana toksyną zarazka tężca (Clostridium tetani). Tężec zazwyczaj zaczyna się etapowo, lecz może także wystąpić nagle. Symptomem charakterystycznym jest mocne, toniczne i bolące napięcie mięśni, w szczególności mięśni szczękowych, przełyku i karku, a również pleców i kończyn. Mięśnie są nadzwyczajnie pobudliwe i reagują dodatkowymi mocnymi skurczami na każdy impuls, na przykład głos, prądy powietrza, dotknięcie bielizny.
W chorobie występuje silna gorączka. Tężec w wielu wypadkach kończy się śmiercią
Tlen:
chemiczny, w układzie okresowym położony w ekipie VI, rozpoczynający grupę kluczową tlenowców. Po raz pierwszy dostał go w 1774r. angielski chemik J. Priestley przez rozkład tlenku rtęciowego HgO tetanus co to jest.
Technet:
chemiczny podgrupy w VII ekipie układu okresowego. Manganowiec o liczbie atomowej Z=43, masie atomowej [97]. Powstaje w rezultacie sztucznych przemian promieniotwórczych z molibdenu. Izotop 99Tc ma tetanus definicja.
Taniny:
występujące między innymi w galasówkach - naroślach liści dębowych. To są glikozydy, gdzie aglikon jest dwu- i wielopepsydem (wytworem wzajemnej estryfikacji dwóch albo więcej cząsteczek kwasu tetanus co znaczy.
Trądzik:
schorzeniem łojotokowym. Są dwie odmiany tej dolegliwości:trądzik pospolity (acne vulgaris)trądzik różowaty (rosacea)TRĄDZIK POSPOLITY rozwija się na skórze łojotokowej i występuje specjalnie u tetanus słownik.
Teoria Fiłatowa:
organizm (również zwierzęcy), umieszczony w uwarunkowaniach krytycznych, wymienia własną strukturę biochemiczną, wskutek czego tworzy biogeny dostarczające mu nowych właściwości.Do podobnego wniosku tetanus znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Tetanus znaczenie w Słownik T .