ŻOŁĄDEK co to jest
Anatomia ŻOŁĄDEK definicja. Definicja workowatym kształcie. Łączy przełyk z jelitem cienkim.

Czy przydatne?

Definicja ŻOŁĄDEK

Co to znaczy ŻOŁĄDEK: Żołądek stanowi najszerszą część przewodu pokarmowego o workowatym kształcie. Łączy przełyk z jelitem cienkim. Złożona jest z części wpustowej (wpustu), dna trzonu i części odźwiernikowej. Powierzchnia (ściana) przednia i tylna żołądka jest oddzielona krzywizną małą i sporą. Najniżej położny pkt. krzywizny mniejszej - dzielący trzon żołądka od części odźwiernikowej nazywa się wcięciem żołądkowym. Dalej ku dołowi, trzon żołądka zagina się w prawą stronę i ku górze przechodzi w część przedodźwiernikową. Miejsce zagięcia tworzy kąt żołądka. Otworem końcowym żołądka jest odźwiernik (ujście odźwiernikowe) złączający żołądek z początkiem dwunastnicy

Medycyna Sądowa I Hemogenetyka Sądowa:
jest edukacją wykorzystującą wiedzę medyczną i biologiczną dla potrzeb wymiaru sprawiedliwości. Hemogenetyka sądowa stanowi dział medycyny sądowej, który zajmuje się badaniem zmienności i żołądek co to jest.
Czynności Gardła:
Gardło jest częścią drogi oddechowej (nos, gardło, tchawica) i pokarmowej (j. ustna, gardło, i przełyk), spełnia rolę obronną i jest w okolicy krtani narządem mowy żołądek definicja.
Czynności Ucha:
słuchu i równowagi. Ucho ludzkie zdolne jest odbierać dźwięki o częstotliwości od 16 do 22000 Hz (drgań na sekundę), o natężeniu od 0 do 120 dB (decybeli). W uchu zewnętrznym i środkowym dzieje się żołądek co znaczy.
Allel:
Allel jest jedną z alternatywnych form genu występującą w tym samym miejscu genowym (locus) homologicznych chromosomów. Gdy allele są identyczne - osobnik jest homozygotą, gdy różne - heterozygotą żołądek słownik.
Refrakcja:
porównać do aparatu fotograficznego, gdzie obiektywem jest układ łamiący (optyczny) oka, a błoną, na której powstają obrazy, jest siatkówka. Umiejętność i siła (ustalana w dioptriach) załamywania żołądek znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: