RÓWNOWAGI NARZĄDU BADANIE co to jest
Anatomia Badanie narządu równowagi definicja. Definicja opierające na sprawdzeniu i ocenie prób.

Czy przydatne?

Definicja Badanie narządu równowagi

Co to znaczy BADANIE NARZĄDU RÓWNOWAGI: Badanie narządu równowagi to badanie przedmiotowe opierające na sprawdzeniu i ocenie prób równowagi (Romberga, chodu, mijania, wskazywania) i ocenie oczopląsu samoistnego spoczynkowego, położeniowego i optokinetycznego. Badanie czynnościowe bazuje na podrażnieniu przedsionka impulsem kinetycznym albo kalorycznym. Obserwuje się i ocenia występujący po podrażnieniu oczopląs

Tęczówka:
powierzchni jest nierówna, posiada liczne promieniste zagłębienia (krypty) i okrężne bruzdy. W zależności od ilości barwnika tęczówka może mieć kolor szary, jasnoniebieski, zielonkawy albo brązowy. W badanie narządu równowagi co to jest.
Klatka Piersiowa:
stanowi górną połowę tułowia. Jej ściany tworzy zrąb kostno-chrzęstny (szkielet), mięśnie, błony i skóra. Szkielet klatki piersiowej tworzą: z tyłu - kręgosłup piersiowy (12 kręgów), z przodu badanie narządu równowagi definicja.
Budowa Nosa:
zewnętrznego tworzy szkielet kostno-chrzęstny utworzony z parzystych kości nosowych, wyrostków nosowych kości czołowej i wyrostków czołowych kości szczękowych, chrząstek bocznych i chrząstek badanie narządu równowagi co znaczy.
Medycyna Laboratoryjna:
laboratoryjna obejmuje tę część diagnostyki medycznej, której działalność bazuje na analizie materiału biologicznego, pobranego od pacjenta. Materiałem biologicznym mogą być komórki, fragmenty tkanek badanie narządu równowagi słownik.
Budowa Gardła:
przestrzenią ciągnącą się od góry od podstawy czaszki, na dole dochodzi do krtani i przechodzi dalej w przełyk. Gardło dzieli się na: gardło górne jest to część nosową gardła, która znajduje się z badanie narządu równowagi znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: