KRTANI CZYNNOŚCI co to jest
Anatomia Czynności krtani definicja. Definicja laryngoskopia pośrednia) Krtań oprócz tego, iż jest.

Czy przydatne?

Definicja Czynności krtani

Co to znaczy CZYNNOŚCI KRTANI: Ryc.8-5 Badanie krtani z lusterkiem krtaniowym (laryngoskopia pośrednia) Krtań oprócz tego, iż jest odcinkiem drogi oddechowej, jest narządem głosu. Czynność głosowa jest rezultatem drgania więzadeł głosowych zwanych fałdami głosowymi. Wysokość głosu zależy od długości fałdów głosowych, ich napięcia, częstości drgań i ciśnienia wydechowego powietrza. Barwa głosu uzależniona jest od budowy gardła, jamy nosowej i częściowo zatok przynosowych

Gen I Locus:
DNA niosącym informację genetyczną i stanowiącym jego fizyczną i funkcjonalną jednostkę. Geny są umiejscowione w ustalonych regionach DNA określanych jako genetyczne loci (w liczbie pojedynczej czynności krtani co to jest.
Przepona:
kluczowym mięśniem wdechowym. Jest ruchomym dnem jamy klatki piersiowej, jej skurcz w okresie wdechu przesuwa ją w dół, co powiększa wymiar pionowy i tym samym objętość jamy klatki piersiowej czynności krtani definicja.
Czynności Ucha:
słuchu i równowagi. Ucho ludzkie zdolne jest odbierać dźwięki o częstotliwości od 16 do 22000 Hz (drgań na sekundę), o natężeniu od 0 do 120 dB (decybeli). W uchu zewnętrznym i środkowym dzieje się czynności krtani co znaczy.
Soczewka:
oka, między tęczówką a ciałem szklistym, znajduje się soczewka. To jest przezroczysty, dwuwypukły twór, silnie załamujący światło. W najwyższym stopniu zewnętrzną częścią soczewki jest jej włóknista czynności krtani słownik.
Rogówka:
wycinka kuli i przypomina szkiełko zegarkowe wprawione w twardówkę; średnica pozioma rogówki wynosi 12 mm, pionowa 11 mm. Rogówka jest najcieńsza w centru i jej grubość wynosi 0,6 mm, z kolei czynności krtani znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: