PIERSIOWA KLATKA co to jest
Anatomia Klatka piersiowa definicja. Definicja tworzy zrąb kostno-chrzęstny (szkielet), mięśnie.

Czy przydatne?

Definicja Klatka piersiowa

Co to znaczy KLATKA PIERSIOWA: Klatka piersiowa stanowi górną połowę tułowia. Jej ściany tworzy zrąb kostno-chrzęstny (szkielet), mięśnie, błony i skóra. Szkielet klatki piersiowej tworzą: z tyłu - kręgosłup piersiowy (12 kręgów), z przodu - mostek, z obu boków - żebra (12 par). Ściany obejmują przestrzeń zwaną jamą klatki piersiowej, zawierającą narządy: serce, ogromne naczynia (na przykład aorta), tchawicę, płuca, przełyk i inne. Szkielet jest tak skonstruowany i połączony, iż jego ruchy wywołują powiększenie (wdech) albo pomniejszenie (wydech) pojemności jamy klatki piersiowej. Żebra ułożone równolegle są połączone od przodu z mostkiem chrząstkami. Przedzielone są przestrzeniami międzyżebrowymi, w każdej znajdują się mięśnie międzyżebrowe, tętnica, żyła i nerw międzyżebrowy. Otwór górny klatki piersiowej, ograniczony mostkiem, pierwszymi żebrami i trzonem I kręgu piersiowego łączy ją z szyją. Otwór dolny klatki piersiowej, znacząco większy, ogranicza: od tyłu XII kręg piersiowy, z boków - XII, XI żebro, łuki żebrowe (łączące się ze sobą chrząstki żeber od X do VII), z przodu - wyrostek mieczykowaty mostka. Do wyżej wymienionego ograniczenia przyczepia się przepona i zamykając otwór oddziela jamę klatki piersiowej od jamy brzusznej

Co znaczy Chromosomy:
Porównanie struktury jądra komórkowego widoczne pod mikroskopem w okresie podziału komórki. Chromosomy składają się raczej z DNA i białek tworzących łącznie kompleks zwany chromatyną. W momencie klatka piersiowa co znaczy.
Krzyżówka Przeciwciała:
Dlaczego substancje białkowe wytworzone poprzez organizm człowieka pod wpływem antygenów. Mają one umiejętność reagowania z antygenem - tzn., iż poszczególne przeciwciała łączą się jedynie ze ściśle ustalonym klatka piersiowa krzyżówka.
Co to jest Badanie Narządu Równowagi:
Jak lepiej równowagi to badanie przedmiotowe opierające na sprawdzeniu i ocenie prób równowagi (Romberga, chodu, mijania, wskazywania) i ocenie oczopląsu samoistnego spoczynkowego, położeniowego i klatka piersiowa co to jest.
Słownik Budowa Krtani:
Kiedy odcinkiem drogi oddechowej od góry łączy się z gardłem a ku dołowi przechodzi w tchawicę (ryc. 8-3). Trzy chrząstki nieparzyste (tarczowata, pierścieniowata i nagłośniowa) i trzy parzyste klatka piersiowa słownik.
Czym jest Spojówka:
Od czego zależy spojówkowy) jest cienką, łagodną błoną śluzową, która wyściela tylną powierzchnię obu powiek. Przechodzi ona w dalszym ciągu na gałkę oczną aż do rogówki, tworząc przy przejściu fałdy, zwane klatka piersiowa czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: