REFRAKCJA co to jest
Anatomia Refrakcja definicja. Definicja gdzie obiektywem jest układ łamiący (optyczny) oka, a błoną.

Czy przydatne?

Definicja Refrakcja

Co to znaczy REFRAKCJA: Gałkę oczną można porównać do aparatu fotograficznego, gdzie obiektywem jest układ łamiący (optyczny) oka, a błoną, na której powstają obrazy, jest siatkówka. Umiejętność i siła (ustalana w dioptriach) załamywania promieni świetlnych poprzez układ optyczny oka nazywa się łamliwością albo refrakcją. Wiązka promieni wpadająca do oka i dążąca do siatkówki musi przejść poprzez cały układ optyczny oka (rogówka, komora przednia, soczewka i ciało szkliste) i na poszczególnych jego elementach ulega załamywaniu. W układzie tym rogówka najsilniej załamuje światło i na nią przypada 2/3 mocy optycznej. Drugim istotnym elementem jest soczewka, która w spoczynku ma 1/3 mocy optycznej. Reszta ośrodków optycznych oka nie ma tak istotnego znaczenia w refrakcji oka. <<< Powrót

Co znaczy Zatoki:
Porównanie Umiejscowienie zatok przynosowych Zatoki przynosowe tak zwany oboczne nosa to jamy powietrzne znajdujące się w obrębie kości twarzoczaszki: zatoki szczękowe - w obrębie kości szczęki, zatoki czołowe refrakcja co znaczy.
Krzyżówka Tarczyca:
Dlaczego gruczołem wydzielania wewnętrznego, który waży ok. 15-30 g. Tarczyca ma kształt motyla, jest położona podskórnie z przodu przed tchawicą na szyi (Ryc.14-1). Tarczyca złożona jest z dwóch płatów refrakcja krzyżówka.
Co to jest Ciało Rzęskowe:
Jak lepiej silnie unaczyniony twór zbudowany raczej z mięśni gładkich, otaczający pierścieniowato region leżący za tęczówką, o szerokości 8 mm. Do jego wyrostków rzęskowych przyczepiają się więzadełka Zinna, na refrakcja co to jest.
Słownik Układ Oddechowy (Górne I Dolne Drogi Oddechowe):
Kiedy układu oddechowego Powietrze atmosferyczne przechodzi początkowo poprzez górne drogi oddechowe jest to poprzez nozdrza przednie nosa zewnętrznego, dostaje się do jamy nosowej (nosa wewnętrznego), a z refrakcja słownik.
Czym jest Przeciwciała:
Od czego zależy substancje białkowe wytworzone poprzez organizm człowieka pod wpływem antygenów. Mają one umiejętność reagowania z antygenem - tzn., iż poszczególne przeciwciała łączą się jedynie ze ściśle ustalonym refrakcja czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: