INTERNATIONAL TRANSPARENCY co to jest
Co to jest TRANSPARENCY INTERNATIONAL. Definicja pozarządowa organizacja zajmująca się zajmująca.

Czy przydatne?

Co to jest Transparency International

Definicja TRANSPARENCY INTERNATIONAL: Transparency International - pozarządowa organizacja zajmująca się zajmująca się zwalczaniem korupcji w życiu publicznym, założona w 1993 roku poprzez Petera Eigena, urzędnika Banku Światowego. Złożona jest z powyżej 90 oddziałów narodowych (pośród nich od 1998 roku jest oddział w Polsce) i sekretariatu z siedzibą w Berlinie. W najwyższym stopniu znaną publikacją TI jest wydawany od 1995 roku coroczny Indeks Percepcji Korupcji (Corruption Perception Index - CPI), klasyfikujący państwa świata wg postrzegania korupcji poprzez specjalistów i lokalnych i międzynarodowych liderów biznesu. Inne publikacje to: Global Corruption Report, Global Corruption Barometer i Bribe Payers Index. TI koncentruje się w całości na opisywaniu problemu korupcji w skali krajowej i globalnej i nie zajmuje się badaniem poszczególnych przypadków korupcji.witryna internetowa: http://www.transparency.org/
Traktat Amsterdamski:
amsterdamski - traktat uzgodniony na szczycie Porady Europejskiej w Amsterdamie (Holandia) w czerwcu 1997 roku, podpisany 2 października 1997 roku w Amsterdamie, wszedł w życie 1 maja 1999 roku transparency international co to jest.
Traktat Lizboński:
traktat podpisany poprzez przywódców krajów UE na szczególnym szczycie w Lizbonie (Portugalia) 13 grudnia 2007 roku; mechanizm ratyfikacji traktatu przebiegał z kłopotami, związanymi zwłaszcza z transparency international definicja.
TAPI:
projekt rurociągu gazowego o długości 1680 kilometrów, biegnącego od pola gazowego Dauletabad w Turkmenistanie poprzez Afganistan i Pakistan do Indii. Koncepcja budowy takiego gazociągu była obecna w transparency international co znaczy.
Talibowie:
talib - student) - afgański islamski ruch fundamentalistyczny, wywodzący się z gatunku etnicznej Pasztunów, który władał Afganistanem w latach 1996-2001, utworzony w 1994 roku dzięki Pakistanu transparency international słownik.
Traktat O Całkowitym Zakazie Prób Jądrowych:
angielskiego: Comprehensive Nuclear Test Ban Treaty - Traktat o Całkowitym Zakazie Prób Jądrowych) - traktat międzynarodowy zakazujący wszelkich próbnych eksplozji jądrowych, o charakterze militarnym transparency international znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Transparency International znaczenie w Słownik T .