CARICOM co to jest
Co to jest CARICOM. Definicja Caribbean Community and Common Market - Karaibska Wspólnota i Wspólny.

Czy przydatne?

Co to jest CARICOM

Definicja CARICOM: CARICOM (od z angielskiego: Caribbean Community and Common Market - Karaibska Wspólnota i Wspólny Rynek) - ugrupowanie gospodarczo-polityczne powstałe z przekształcenia organizacji CARIFTA na mocy decyzji podjętej na szczycie w 1972 roku. Oficjalnie założone 4 lipca 1973 roku traktatem z Chaguaramas (Trynidad), podpisanym poprzez Barbados, Gujanę, Jamajkę i Trynidad i Tobago. Z dniem 1 maja 1974 roku członkostwo uzyskały Antigua, Dominika, Grenada, Honduras Brytyjski (aktualnie Belize), St. Lucia, Montserrat, St. Kitts i Nevis, St. Vincent, w lipcu 1983 roku Bahamy, w lipcu 1995 roku Surinam. W lipcu 2002 roku Haiti zostało pierwszym francuskojęzycznym członkiem CARICOM. Od 1991 roku status członka stowarzyszonego mają Brytyjskie Wyspy Dziewicze i Turks i Caicos, od 1999 roku Anguilla, od 2002 roku Kajmany, od 2003 roku Bermudy. Sporo krajów Ameryki Południowej i regionu Karaibów posiada status obserwatora CARICOM.
Kluczowym celem organizacji jest stopniowe doprowadzenie do pełnej integracji gospodarczej, wspólna walka z zagrożeniami społecznymi i katastrofami naturalnymi i koordynacja polityki zagranicznej. Najwyższym organem CARICOM jest narada szefów rządów. Siedzibą organizacji jest Georgetown (Gujana). W lipcu 1994 roku z inicjatywy CARICOM doszło do powołania w Cartagenie Wspólnoty Krajów Karaibskich, skupiającej wszystkie państwa regionu Karaibów.witryna internetowa: http://www.caricom.org/
Co znaczy CEFTA:
Porównanie angielskiego: Central European Free Trade Agreement - Środkowoeuropejskie Porozumienie o Wolnym Handlu) - porozumienie zawarte 21 grudnia 1992 roku w Krakowie poprzez Polskę, Czechosłowację i Węgry caricom co znaczy.
Krzyżówka Camp David:
Dlaczego rezydencja wypoczynkowa prezydenta USA, położona w odległości 113 km na północny zachód od Waszyngtonu, regularnie używana do prowadzenia formalnych bądź nieformalnych dyskusji z przywódcami innych caricom krzyżówka.
Co to jest CACM:
Jak lepiej angielskiego: Central American Common Market - Środkowoamerykański Wspólny Rynek) - organizacja integracji gospodarczej, założona 13 grudnia 1960 roku w Managui poprzez Salwador, Gwatemalę, Honduras caricom co to jest.
Słownik Charge D'affaires:
Kiedy z franc. - obciążony sprawami) - szef misji dyplomatycznej najniższej, trzeciej klasy, akredytowany przy ministrze spraw zagranicznych. Może być powołany na stałe (charge d'affaires en pied albo en caricom słownik.
Czym jest COMESA:
Od czego zależy angielskiego: Common Market for Eastern and Southern Africa - Wspólny Rynek Afryki Wschodniej i Południowej) - największe w Afryce ugrupowanie integracji gospodarczej, założone na mocy traktatu caricom czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest CARICOM znaczenie w Słownik C .