LEDWIE [LEDWO] DYSZEĆ [ZIPAĆ co to jest
Definicja LEDWIE [LEDWO] DYSZEĆ [ZIPAĆ, DYCHAĆ]. Słownik 1. być bardzo słabym, bliskim omdlenia.

Czy przydatne?

Definicja ledwie [ledwo] dyszeć [zipać, dychać]

Co to jest LEDWIE [LEDWO] DYSZEĆ [ZIPAĆ, DYCHAĆ]: 1. być bardzo słabym, bliskim omdlenia, bliskim zgonu: Daj mu spokój, on już ledwo dyszy ze zmęczenia. 2. być w złej sytuacji materialnej: Nie masz co liczyć na kapitał, ta spółka ledwo zipie. 3. nie móc funkcjonować poprawnie, na przykład z racji na niedobry stan techniczny: Ten auto ledwo zipie, trudno nim będzie dojechać nad morze

Co znaczy Lekki Jak Piórko:
Porównanie bardzo lekki: To futro jest lekkie jak piórko ledwie [ledwo] dyszeć [zipać, dychać] co znaczy.
Krzyżówka Lekką Ręką:
Dlaczego hojnie, bez zastanowienia, rozrzutnie (wydawać kapitał): Lekką ręką wyłożył tyle pieniędzy na nowy auto dla niej ledwie [ledwo] dyszeć [zipać, dychać] krzyżówka.
Co to jest Licho Bierze (Kogoś):
Jak lepiej coś kogoś wyprowadza z równowagi, złości, irytuje: Licho mnie bierze, gdy widzę, ile socjalnych pieniędzy się marnuje ledwie [ledwo] dyszeć [zipać, dychać] co to jest.
Słownik Łapać Się Za Głowę:
Kiedy wyrażać niekorzystne odczucia, być zaskoczonym, zdegustowanym, przerażonym: Mama złapała się za głowę, gdy zobaczyła rachunek za telefon ledwie [ledwo] dyszeć [zipać, dychać] słownik.
Czym jest Lelum Polelum:
Od czego zależy człowiek niewiele energiczny, wręcz ślamazarny, nieposiadający własnego zdania, niewiele zdecydowany: Z niego to takie lelum polelum, nie da sobie porady w życiu ledwie [ledwo] dyszeć [zipać, dychać] czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest ledwie [ledwo] dyszeć [zipać znaczenie w Znaczenie zwrotu L .