BENZALDEHYD co to jest
Co to znaczy BENZALDEHYD? Słownik Ciecz o temp. topnienia: - 26° Celsjusza i temp. wrzenia: 178°.

Czy przydatne?

Definicja Benzaldehyd

Co to znaczy BENZALDEHYD: Aldehyd benzoesowy C6H5CHO, najprostszy aldehyd aromatyczny. Ciecz o temp. topnienia: - 26° Celsjusza i temp. wrzenia: 178° Celsjusza. Słabo rozpuszczalny w wodzie, rozpuszczalny w alkoholu, eterze i chloroformie. Lotny z parą wodną. Ma charakterystyczny zapach gorzkich migdałów. Utlenia się na powietrzu do kwasu benzoesowego C6H5COOH, w szczególności w obecności śladów jonów Fe3+ i Cu2+. Występuje w formie glikozydu zwanego amigdaliną w nasionach gorzkich migdałów, wchodzi w skład wielu owoców. Na skalę techniczną otrzymywany jest z toluenu poprzez chlorowanie w łańcuchu bocznym i kolejną hydrolizę otrzymanego chlorku benzylidenu; poprzez utlenianie w fazie gazowej powietrzem w obecności V2O5 (V = wanad).
użytkowany jako surowiec do produkcji barwników i pochodnych aromatycznych, jako środek zapachowy w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym, jako rozpuszczalnik żywic, olejów, nie wszystkich estrów celulozy
Co znaczy Benzopirol:
Porównanie imina cykliczna, dwupierścieniowy związek aromatyczny o skondensowanym układzie pierścieni: benzenowego i pirolowego. Występuje w olejkach eterycznych (na przykład w olejku pomarańczowym), w kale benzaldehyd co znaczy.
Krzyżówka Brokuły:
Dlaczego jednoroczna roślina z rodz. krzyżowych. Jej ojczyzną jest rejon Morza Śródziemnego, gdzie była znana w starożytności. Moda na brokuły przyszła po roku 1920, kiedy w Stanach Zjednoczonych zaczęto je benzaldehyd krzyżówka.
Co to jest Berkel:
Jak lepiej radioaktywny. Aktynowiec z III ekipy układu okresowego. Jest pierwiastkiem transuranowym o liczbie atomowej 97 i masie atomowej [247]. Berkel nie występuje w przyrodzie - jest otrzymywany sztucznie i benzaldehyd co to jest.
Słownik Bronchit:
Kiedy może być ostre albo przewlekłe.W ostrym zapaleniu oskrzeli stwierdza się osłuchowo nad polem płuc rzężenia średniobańkowe i grubobańkowe. Dolegliwość przebiega z kaszlem, gorączką, ogólnym benzaldehyd słownik.
Czym jest Białaczki:
Od czego zależy chorobą narządów krwiotwórczych i charakteryzuje się nadmiernym i nieprawidłowym rozrostem układu białokrwinkowego i pojawianiem się we krwi obwodowej sporych ilości niedojrzałych krwinek białych benzaldehyd czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Benzaldehyd znaczenie w Słownik B .