KRTANI ZAPALENIE co to jest
Co to znaczy ZAPALENIE KRTANI? Słownik błony śluzowej krtani (laryngitis acuta) alboprzewlekłe.

Czy przydatne?

Definicja Zapalenie krtani

Co to znaczy ZAPALENIE KRTANI: Zapalenie krtani może objawiać się jako:
ostre zapalenie błony śluzowej krtani (laryngitis acuta) albo
przewlekłe zapalenie krtani (laryngitis chronica).
OSTRE ZAPALENIE BŁONY ŚLUZOWEJ KRTANI przejawia się chrypką o różnym nasileniu i dokuczliwym uczuciem pieczenia, łechtania i zawadzania w gardle, co zmusza do chrząkania i uporczywego kaszlu. Powodem dolegliwości jest przeważnie przeziębienie powodujące jednocześnie katar nosa, zapalenie gardła, tchawicy i zapalenie oskrzeli. Także nagłe oziębienie krtani, na przykład po wypiciu zimnego piwa, przebywanie w suchym, zakurzonym powietrzu i nadmierny wysiłek głosowy mogą być faktorem wywołującym chorobę. To jest dolegliwość zawodowa śpiewaków, nauczycieli, mówców. Niepokojący przebieg może przybrać ostre zapalenie błony śluzowej krtani u dzieci w wieku od 3 do 8 lat, u których dolegliwość rozpoczyna się zazwyczaj w nocy mocnym, szczekającym kaszlem, chrypką, dusznością i może przypominać symptomy błonicy krtani.
Najskuteczniejszym metodą leczenia jest zachowanie zupełnego milczenia poprzez kilka dni. Powinno się unikać nawet mówienia szeptem. Bez względu poprzez moment dolegliwości należy się wstrzymać od palenia tytoniu, picia alkoholu i spożywania ostrych i gorących potraw. Chory powinien przebywać w dobrze przewietrzanych pomieszczeniach. Na szyję należy użytkować okłady wysychające bez ceratki, z wody o temp. pokojowej, zmieniane kilka razy pośrodku doby. Płukanie gardła i inhalacje nie są niezbędne. Stosuje się z kolei leki wykrztuśne i wodę mineralną - na przykład wodę szczawnicką "Józefina" pół na pół z ciepłym mlekiem, czasami penicylinę w zastrzykach.
PRZEWLEKŁE ZAPALENIE KRTANI rozwija się skrycie, niepostrzeżenie, regularnie w następstwie ostrego, niewyleczonego zapalenia błony śluzowej krtani. Niekiedy powstaje z tych samych powodów, co ostre zapalenie błony śluzowej krtani. W najwyższym stopniu typowym symptomem dolegliwości jest uporczywa chrypa, której towarzyszy kaszel - niekiedy przechodząca w bezgłos. Charakterystyczne jest proste męczenie się głosu. W konsekwencji zgrubienia i obrzmienia strun głosowych chorzy skarżą się na uczucie drapania i zasychania w gardle. Leczenie przewlekłego zapalenia krtani jest długookresowe i żmudne i bazuje w pierwszej kolejności na usunięciu szkodliwych czynników sprzyjających chorobie. Doktor specjalista (laryngolog-foniatra) stosuje pędzlowanie błony śluzowej krtani słabymi roztworami azotanu srebra (leczenie tradycyjne), inhalacje i zaleca leczenie klimatyczne w okolicy podawania środków wykrztuśnych. Podobnie jak ostre zapalenie błony śluzowej krtani, przewlekłe zapalenie krtani jest chorobą zawodową śpiewaków, nauczycieli, mówców
Co znaczy Ziołolecznictwo:
Porównanie zastosowaniem roślin leczniczych (na przykład ziołami) albo preparatami wykorzystującymi aktywne biologicznie związki chemiczne zawarte w roślinach. To jest gałąź medycyny nie - jak regularnie zapalenie krtani co znaczy.
Krzyżówka Zakażenie:
Dlaczego wniknięcie drobnoustroju do organizmu gospodarza, regularnie w konsekwencji uszkodzenia naturalnych barier chroniących przed zakażeniem (na przykład uszkodzenie skóry). Zakażenie nie zawsze prowadzi zapalenie krtani krzyżówka.
Co to jest Żółtaczka:
Jak lepiej występuje jasno- albo ciemnożółte (czasem żółtozielonkawe) zabarwienie skóry i błon śluzowych barwnikami żółciowymi. Żółtaczka może być symptomem uszkodzenia czynności wątroby, zaburzeń czynności zapalenie krtani co to jest.
Słownik Ziemniak:
Kiedy bulwiasta należąca do rodzaju Solanum z rodz. psiankowatych, której ojczyzną jest Ameryka Środkowa. Do Europy ziemniaki przywiezione zostały w połowie XVI w. poprzez hiszpańskich konkwistadorów zapalenie krtani słownik.
Czym jest Zimnica:
Od czego zależy z napadami gorączki występującej w regularnych odstępach czasu, spowodowana poprzez krwinkowce, pierwotniaki (zobacz: DROBNOUSTROJE) z rodzaju Plasmodium pasożytujące w czerwonych ciałkach krwi u zapalenie krtani czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Zapalenie krtani znaczenie w Słownik Z .