ALBUMINY co to jest
Co to znaczy ALBUMINY? Słownik występujące w świecie zwierzęcym i roślinnym, na przykład w mleku.

Czy przydatne?

Definicja Albuminy

Co to znaczy ALBUMINY: Podobnie jak globuliny, to są białka łatwe (proteiny), występujące w świecie zwierzęcym i roślinnym, na przykład w mleku, białku jaja kurzego, surowicy krwi. Albuminy są rozpuszczalne w wodzie, trudno wysalają się, zazwyczaj nie zawierają glicyny (najprostszy przedstawiciel aminokwasów), charakteryzują się znaczącą zawartością siarki. Albumina białka jaja kurzego jest zbudowana z aminokwasów: kwasu glutaminowego i asparaginowego, lizyny, proliny, argininy, tyrozyny, histydyny, cystyny i tryptofanu. W roślinach albuminy występują w mniejszych ilościach, raczej w nasionach rącznika. Do albumin zalicza się sporo enzymów i nie wszystkie hormony przysadki mózgowej.
Albumina osocza krwi jest kluczowym (pod względem ilościowym) składnikiem białkowym krwi, a jej rola bazuje na utrzymaniu właściwego ciśnienia osmotycznego krwi i na przenoszeniu wielu substancji drogą naczyń.
Przedstawicielami albumin roślinnych są: leukozyna zawarta w nasionach pszenicy i żyta, i legumelina z nasion roślin strączkowych

Czym jest Albuminy znaczenie w Słownik A .