SKOŚNY co to jest
Leczenie Zez skośny u okulisty. Czym jest: Największe odchylenie pionowe widoczne jest w trakcie.

Czy przydatne?

Definicja Zez skośny

Co to jest ZEZ SKOŚNY: (strabismus obliquus) - jeden z rodzajów zeza pionowego. Największe odchylenie pionowe widoczne jest w trakcie patrzenia chorym okiem w stronę nosa. Jest efektem nadczynności mięśnia skośnego dolnego. Regularnie kompensowany poprzez wyrównawcze ustawienie głowy jest to pochylenie głowy w kierunku oka zdrowego. Zazwyczaj odpowiada bardzo dobrze na leczenie operacyjne

Strabismus Divergens:
zez rozbieżny, exotropia) - nierównoległe ustawienie gałek ocznych, gdzie jedno oko ‘’ucieka na zewnątrz’’ zez skośny co to jest.
Zez Pozorny:
pseudostrabismus) fałszywe wrażenie istnienia zeza mimo równoległego ustawienie gałek ocznych. Zazwyczaj wywołany zbyt szerokim albo zbyt wąskim rozstawieniem oczu albo szeroką nasadą nosa zez skośny definicja.
Strabismus Fixus:
wywołany zwłóknieniem jednego albo wielu mięśni zewnątrzgałkowych. Stwierdza się brak ruchu w kierunku przeciwnym do kierunku działania zajętego mięśnia. Może pojawić się w wysokiej krótkowzroczności zez skośny co znaczy.
Zespół Retrakcyjny:
Stillinga-Türka-Duana) - wrodzone zaburzenie opierające na ograniczeniu (albo braku) odwodzenia (ruchu oka na zewnątrz). Leczenie operacyjne minimalizuje towarzyszący zez albo wyrównawcze ustawienie zez skośny słownik.
Zez Akomodacyjny:
zez zbieżny znacząco większy do bliży niż do dali. Przeważnie wiąże się z nadwzrocznością i z reguły dobrze odpowiada na leczenie okularami plusowymi zez skośny znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: