ROTACYJNY OCZOPLĄS co to jest
Leczenie Oczopląs rotacyjny u okulisty. Czym jest: się rotacyjnie, wokół osi przednio tylniej gałek.

Czy przydatne?

Definicja Oczopląs rotacyjny

Co to jest OCZOPLĄS ROTACYJNY: (nystagmus rotatorius) oczopląs, gdzie ruchy oczu odbywają się rotacyjnie, wokół osi przednio tylniej gałek ocznych

Exophoria:
zez rozbieżny schowany) zez okresowy, jedno oko ‘’ucieka na zewnątrz’’ przy zmęczeniu, zamyśleniu, zasłonięciu jednego oka itp oczopląs rotacyjny co to jest.
Choroba Graves-Basedowa:
dolegliwość autoimmunologiczna objawiająca się jako nadczynność tarczycy. Regularnie występuje wytrzeszcz, zaburzenia ruchomości gałek ocznych, zez i podwójne widzenie oczopląs rotacyjny definicja.
Zez Ostry:
się nagle. Może być efektem porażenia któregoś z mięśni zewnątrzgałkowych albo zdekompensowania zeza ukrytego. Przeważnie towarzyszy mu podwójne widzenie. Rokowanie jest zazwyczaj dobrego i pod oczopląs rotacyjny co znaczy.
Leczenie Operacyjne Zeza:
operacje przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym i polegają one na osłabieniu albo wzmocnieniu odpowiednich mięśni zewnątrzgałkowych oczopląs rotacyjny słownik.
Zez Ustalony:
zez wywołany zwłóknieniem jednego albo wielu mięśni zewnątrzgałkowych. Stwierdza się brak ruchu w kierunku przeciwnym do kierunku działania zajętego mięśnia. Może pojawić się w wysokiej oczopląs rotacyjny znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: