PODNOSIĆ RĘKĘ KOGOŚ co to jest
Definicja PODNOSIĆ RĘKĘ NA (KOGOŚ). Słownik zamierzać się na kogoś, bić kogoś, występować przeciw.

Czy przydatne?

Definicja podnosić rękę na (kogoś)

Co to jest PODNOSIĆ RĘKĘ NA (KOGOŚ): zamierzać się na kogoś, bić kogoś, występować przeciw komuś: Pierwszy raz mąż podniósł na mnie rękę tydzień po ślubie

Po Męsku:
w sposób typowy dla mężczyzn, na przykład śmiało, bez zahamowań, bez skrępowania: Premier zachował się po męsku i podtrzymał kandydaturę S. na fotel ministerialny, mimo sprzeciwu opozycji podnosić rękę na (kogoś) co to jest.
Pomijać [Zbywać] (Kogoś, Coś) Milczeniem:
z rozmysłem, celowo nie opowiadać o kimś albo o czymś: Jego skandaliczne zachowanie na uroczystości wręczania Oskarów lepiej pomińmy milczeniem podnosić rękę na (kogoś) definicja.
Pal (To) Sześć [Licho, Diabli]:
oznaczające gotowość ustąpienia, zazwyczaj gdy ma się na względzie coś ważniejszego; niech tam, mniejsza o to: W pociągu ukradli mi portfel. Pal sześć kapitał, lecz miałam tam wszystkie dokumenty. 2 podnosić rękę na (kogoś) co znaczy.
Poczta Pantoflowa (Żart.):
informowanie się nawzajem poprzez różne osoby o wiadomościach, sekretach, niesprawdzonych rewelacjach: Pocztą pantoflową dotarła do nas informacja o wizycie prezesa wydawnictwa w białostockiej filii podnosić rękę na (kogoś) słownik.
Puszczać (Kogoś) W Skarpetach:
pozostawiać kogoś bez środków finansowych, pozbawiać go wszelkich praw do majątku: Zgadzając się na rozwód, pani Celina nie pozostawiła mężowi złudzeń. Puści go w skarpetkach podnosić rękę na (kogoś) znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest podnosić rękę na (kogoś znaczenie w Znaczenie zwrotu P .