FIŁATOWA TEORIA co to jest
Co to znaczy TEORIA FIŁATOWA? Słownik umieszczony w uwarunkowaniach krytycznych, wymienia własną.

Czy przydatne?

Definicja Teoria Fiłatowa

Co to znaczy TEORIA FIŁATOWA: Wg teorii Fiłatowa organizm (również zwierzęcy), umieszczony w uwarunkowaniach krytycznych, wymienia własną strukturę biochemiczną, wskutek czego tworzy biogeny dostarczające mu nowych właściwości.
Do podobnego wniosku doszedł Andrzej Klimuszko, który twierdził, iż "zioło nie może być uprawiane przemysłowo, ale musi mieć bardzo złe warunki, tak aby było dobre, skuteczne. Dlatego te narastające w lesie, na skałach, na pustyni są najcenniejsze. W piasku, w złych uwarunkowaniach roślina musi się przebić, przetrwać, przeżyć i w ten sposób gromadzi ogromny potencjał biologiczny. Stąd, np., wartość kaktusa. Podobnie jest z człowiekiem - im ma trudniejsze warunki, więcej stresów, cierpień, trudności w życiu, nabiera większych sił, ma w sobie większą energię biologiczną."
Co znaczy Tłuszczowce:
Porównanie kwasów tłuszczowych, przeważnie ich estry z alkoholami jedno- i wielowodorotlenowymi. Podzielone są na:tłuszcze łatwe, zbudowane tylko z alkoholu i kwasów tłuszczowych, itłuszcze złożone, które prócz teoria fiłatowa co znaczy.
Krzyżówka Taniny:
Dlaczego występujące między innymi w galasówkach - naroślach liści dębowych. To są glikozydy, gdzie aglikon jest dwu- i wielopepsydem (wytworem wzajemnej estryfikacji dwóch albo więcej cząsteczek kwasu teoria fiłatowa krzyżówka.
Co to jest Tlenek Węgla:
Jak lepiej zwyczajowa - czad. Bezbarwny, bezwonny gaz o temp. wrzenia -191,5° C, trudno rozpuszczalny w wodzie, silnie trujący - wdychany łączy się z hemoglobiną krwi, która traci umiejętność pobierania tlenu teoria fiłatowa co to jest.
Słownik Tymianek:
Kiedy włoska macierzanka, macierzanka pospolita. To jest krzewinka zielna, drobny półkrzew z rodz. wargowych pochodzący z państw śródziemnomorskich, gdzie występuje na suchych, wapiennych teoria fiłatowa słownik.
Czym jest Triterpeny:
Od czego zależy ursolowy i oleanowy mają właściwości antyoksydacyjne. Kwas ursolowy wykazuje bardzo mocne właściwości antyproliferacyjne i indukuje apoptozę (samounicestwienie, zaprogramowaną zgon komórki) w teoria fiłatowa czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Teoria Fiłatowa znaczenie w Słownik T .