HEMOSYDERYNA co to jest
Co to znaczy Hemosyderyna definicja. Czym jest wątrobie i powstaje gdy podawane pozajelitowe żelazo.

Czy przydatne?

Definicja Hemosyderyna

Co to jest HEMOSYDERYNA: białko zawierające żelazo w formie koloidalnej. Występuje w wątrobie i powstaje gdy podawane pozajelitowe żelazo (na przykład w rezultacie częstych transfuzji) jest w nadmiarze

Hepatotoksyczność:
polekowe uszkodzenie wątroby. Wątroba jest narządem, w obrębie którego przemianom ulegają zarówno substancje endogenne (metabolizm), jak i egzogenne, w tym także leki hemosyderyna co to jest.
Hebefrenia;:
schizofrenii, występuje u starszych dzieci i młodzieży. Start dolegliwości bywa ostry, lecz spotyka się także powolny postęp pełnego zespołu objawów. Chory zachowuje się wyzywająco, wesołkowato hemosyderyna definicja.
Hiperbilirubinemia:
podwyższone stężenie glukozy we krwi, występuje w cukrzycy, nadczynności tarczycy, chorobie Cushinga, oheochromocytomie, wylewie krwi do mózgu, guzach mózgu, urazach czaszki hemosyderyna co znaczy.
Hemoliza:
czerwonych i uwalnianie hemoglobiny do osocza. Pękanie albo rozpuszczanie błon erytrocytów powodują hemolizyny, toksyny bakteryjne, jady węży, nie wszystkie trucizny. Hemoliza występuje w żółtaczce hemosyderyna słownik.
Histetoskopia:
zabieg opierający na wprowadzeniu cienkiego urządzenia optycznego poprzez kanał szyjki do jamy macicy celem uwidocznienia jej powierzchni. Może być realizowany ze znieczuleniem albo bez hemosyderyna znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Hemosyderyna znaczenie w Słownik H .