LABORATORYJNA MEDYCYNA co to jest
Anatomia Medycyna laboratoryjna definicja. Definicja medycznej, której działalność bazuje na.

Czy przydatne?

Definicja Medycyna laboratoryjna

Co to znaczy MEDYCYNA LABORATORYJNA: Medycyna laboratoryjna obejmuje tę część diagnostyki medycznej, której działalność bazuje na analizie materiału biologicznego, pobranego od pacjenta. Materiałem biologicznym mogą być komórki, fragmenty tkanek (wycinki), całe narządy, płyny ustrojowe - na przykład osocze, płyn mózgowo-rdzeniowy, wysięk (płyn gromadzący się w jamach ciała w rezultacie procesu zapalnego), a również wydzieliny (na przykład ślina, sok żołądkowy) i wydaliny ustroju (kał, mocz). Medycyna laboratoryjna obejmuje także badania realizowane pośmiertnie. W obrębie medycyny laboratoryjnej realizowane są analizy z zakresu wielu dyscyplin medycznych: chemii klinicznej, hematologii, patomorfologii (anatomii patologicznej i histopatologii), patofizjologii, mikrobiologii, genetyki, biologii molekularnej, medycyny sądowej i innych

Soczewka:
oka, między tęczówką a ciałem szklistym, znajduje się soczewka. To jest przezroczysty, dwuwypukły twór, silnie załamujący światło. W najwyższym stopniu zewnętrzną częścią soczewki jest jej włóknista medycyna laboratoryjna co to jest.
Tęczówka:
powierzchni jest nierówna, posiada liczne promieniste zagłębienia (krypty) i okrężne bruzdy. W zależności od ilości barwnika tęczówka może mieć kolor szary, jasnoniebieski, zielonkawy albo brązowy. W medycyna laboratoryjna definicja.
Otorhinolaryngologia:
Otorhinolaryngologia zajmuje się fizjologią, rozpoznawaniem i leczeniem chorób ucha (z grec. oros, otos - ucho), nosa (z grec. rhinos - nos), gardła (z grec. pharyngos - gardło) i krtani ( z grec medycyna laboratoryjna co znaczy.
Budowa Gardła:
przestrzenią ciągnącą się od góry od podstawy czaszki, na dole dochodzi do krtani i przechodzi dalej w przełyk. Gardło dzieli się na: gardło górne jest to część nosową gardła, która znajduje się z medycyna laboratoryjna słownik.
Siatkówka:
najwyższym stopniu wewnętrzna błona gałki ocznej, przylegająca mocniej do naczyniówki tylko w rejonie nerwu wzrokowego i z przodu przy ciele rzęskowym. W pozostałych miejscach przyłożona jest lekko medycyna laboratoryjna znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: