WBIJAĆ KOMUŚ PLECY co to jest
Definicja WBIJAĆ (KOMUŚ) NÓŻ W PLECY. Słownik postępować wobec kogoś podstępnie, zdradziecko.

Czy przydatne?

Definicja wbijać (komuś) nóż w plecy

Co to jest WBIJAĆ (KOMUŚ) NÓŻ W PLECY: postępować wobec kogoś podstępnie, zdradziecko, zaatakować kogoś znienacka: We wrześniu 1939 roku Rosja, za sprawą paktu Mołotowa z Ribbentropem, wbiła nóż w plecy Polsce zaatakowanej poprzez hitlerowskie Niemcy

Co znaczy W Kwiecie Wieku:
Porównanie pełni sił życiowych: Zebraliśmy się nad tą świeżą mogiłą, by pożegnać śp. Jerzego, człowieka kryształowego charakteru i wielkiego serca, który odszedł w kwiecie wieku, pozostawiając nas nieutulonych wbijać (komuś) nóż w plecy co znaczy.
Krzyżówka W Ten Deseń (Pot.):
Dlaczego jest precyzyjnie taki sam komplet wypoczynkowy, jaki widziałam u Malickich, lecz coś w ten deseń. 2. w ten sposób, w taki sposób: Ja do niego grzecznie, pytam, co słychać, dokąd jedzie na urlop, a on wbijać (komuś) nóż w plecy krzyżówka.
Co to jest W Nogi (Pot.):
Jak lepiej okrzyk wzywający do ucieczki: Chłopaki, w nogi, ponieważ idzie dyro i zobaczy, iż palimy wbijać (komuś) nóż w plecy co to jest.
Słownik Wychodzić Naprzeciw (Komuś, Czemuś):
Kiedy z życzliwością, ze zrozumieniem podchodzić do kogoś, czegoś: Wychodząc naprzeciw postulatom mieszkańców osiedla, postanowiliśmy przeznaczyć stary budynek administracyjny na młodzieżowy dom kultury wbijać (komuś) nóż w plecy słownik.
Czym jest Wyjść Na Głupka [Błazna, Durnia]:
Od czego zależy wygłupić się, ośmieszyć się: Zdaje się, iż wyszedłem w pracy na głupka, przedstawiając jako rewelację coś, o czym wszyscy już wiedzieli wbijać (komuś) nóż w plecy czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest wbijać (komuś) nóż w plecy znaczenie w Znaczenie zwrotu W .