TKWIĆ [SIEDZIEĆ] USZY co to jest
Definicja TKWIĆ [SIEDZIEĆ] W (CZYMŚ) PO USZY. Słownik być kompletnie zaangażowanym w coś.

Czy przydatne?

Definicja tkwić [siedzieć] w (czymś) po uszy

Co to jest TKWIĆ [SIEDZIEĆ] W (CZYMŚ) PO USZY: być kompletnie zaangażowanym w coś, pogrążonym w czymś, bez możliwości uwolnienia: Mimo głębokich zmian polityczno ustrojowych, nasza gospodarka pod pewnymi względami tkwi po uszy w socjalizmie

Trzymać Się Maminej Spódnicy:
być niesamodzielnym, uzależnionym od matki, być maminsynkiem: Józek miał trzydziestkę na karku, a nadal trzymał się maminej spódnicy tkwić [siedzieć] w (czymś) po uszy co to jest.
Trzepać Językiem:
mówić wiele i byle co: Każdego dnia trzepie językiem od rana do wieczora, a skutek jest taki, iż ani mąż, ani dzieci już nie słuchają tego, co mówi tkwić [siedzieć] w (czymś) po uszy definicja.
Tłuc Się Jak Marek Po Piekle:
niepotrzebnie hałasować, chodzić po mieszkaniu w porze snu domowników: Co noc tłuczesz się jak Marek po piekle i nie dajesz nam spać. Cierpisz na bezsenność, czy coś cię gryzie tkwić [siedzieć] w (czymś) po uszy co znaczy.
Też (Mi) Pytanie:
lekceważąco o czyimś pytaniu, na które odpowiedź wydaje się oczywista: Czy spędzimy wspólnie wakacje? Także mi zapytanie. Przecież od dziesięciu lat wyjeżdżamy razem tkwić [siedzieć] w (czymś) po uszy słownik.
Twarda Sztuka:
człowiek nieustępliwy, stanowczy: Nie martwcie się o Pawła. To twarda sztuka, byle co go nie załamie tkwić [siedzieć] w (czymś) po uszy znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest tkwić [siedzieć] w (czymś) po znaczenie w Znaczenie zwrotu T .