ILEŚ CZEGOŚ KOGOŚ KRZYŻ co to jest
Definicja (ILEŚ CZEGOŚ, KOGOŚ) NA KRZYŻ (POT.). Słownik niewiele, znacząco mniej niż można było.

Czy przydatne?

Definicja (ileś czegoś, kogoś) na krzyż (pot.)

Co to jest (ILEŚ CZEGOŚ, KOGOŚ) NA KRZYŻ (POT.): niewiele, znacząco mniej niż można było oczekiwać: Impreza w parku się nie udała. Przyszło parę osób na krzyż, a do tego siąpił deszcz

Co znaczy Nie Otwierać Ust [Gęby] (Pot.):
Porównanie milczeć, nie zabierać głosu: Poprzez cały wieczór nie otworzył ust, siedział tylko z drinkiem w ręku i obserwował towarzystwo (ileś czegoś, kogoś) na krzyż (pot.) co znaczy.
Krzyżówka Na Słowo Honoru:
Dlaczego umów, bez podpisywania dokumentów: Zleciłem mu ten remont na wyraz honoru. Określiliśmy z grubsza zakres prac i stawkę, lecz formalnej umowy nie spisaliśmy. 2. o czymś, co nie powinno działać (ileś czegoś, kogoś) na krzyż (pot.) krzyżówka.
Co to jest (Coś) (Jest) (Komuś) Nie W Smak (Pot.):
Jak lepiej podoba, ktoś nie ma na coś ochoty: Sławkowi nie w smak była decyzja dyrektora, który pominął go przy obsadzaniu stanowisk kierowniczych, aczkolwiek Sławek miał najdłuższy staż pracy w tym zakładzie (ileś czegoś, kogoś) na krzyż (pot.) co to jest.
Słownik Niech (Kogoś) Bóg [Pan Bóg, Ręka Boska] Broni (Pot:
Kiedy jako przestroga, słowo negatywnego relacji do czegoś: Niech cię ręka Boga broni przed braniem następnego kredytu! Nie poradzisz sobie z takimi długami. 2. gwałtowne, zdecydowane zaprzeczenie: Ależ (ileś czegoś, kogoś) na krzyż (pot.) słownik.
Czym jest Nawinąć Się (Komuś) Na [Przed] Oczy:
Od czego zależy zostać poprzez kogoś przypadkowo zauważonym: Gdzieś tu położyłam klucze, nie nawinęły się pani przed oczy (ileś czegoś, kogoś) na krzyż (pot.) czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest ileś czegoś, kogoś) na krzyż znaczenie w Znaczenie zwrotu N .