NASIVIN co to jest
Co to znaczy NASIVIN 0,01%, -0,025%, -0,05% - (Oxymetazoline hydrochloride) E. MERCK DARMSTADT.

Czy przydatne?

Definicja Nasivin

Co to znaczy NASIVIN 0,01%, -0,025%, -0,05% - (OXYMETAZOLINE HYDROCHLORIDE) E. MERCK DARMSTADT: Postać: roztwór wodny
Skład: 100 ml roztworu wodnego zawiera 0,01 g, 0,025 g, albo 0,05 g chlorowodorku oksymetazoliny.
Działanie: Pochodna imidazoliny o działaniu sympatykomimetycznym. Zwęża naczynia krwionośne, minimalizuje przekrwienie i obrzmienie błony śluzowej nosa. Działanie zaczyna się po kilku minutach i trwa kilka godz.. Krople 0,025% użytkowane są u małych dzieci (ponad pierwszego roku życia), krople 0,01% użytkowane są u niemowląt, krople 0,05% - u dzieci starszych i dorosłych.
Wskazania: Nasivin użytkowany jest w celu pomniejszenia obrzęku błon śluzowych jam nosa w sytuacjach różnego rodzaju nieżytów nosa, w szczególności utrudniających oddychanie i ssanie pokarmu.
Przeciwwskazania: Nasivin dla niemowląt (0,01%) nie może być użytkowany w zapaleniach skóry i błony śluzowej przedsionka nosa z tworzeniem się strupów (suchy nieżyt nosa).
symptomy niepożądane: Sporadycznie może następować pieczenie albo suchość śluzówki nosa, kichanie. W rzadkich sytuacjach - po ustaniu działania preparatu - wzmożone uczucie "zatkania" nosa.
Dawkowanie: Dorośli i dzieci w wieku szkolnym: krople 0,05% - 2-3 razy na dzień po 1-2 krople do każdego otworu nosowego. Małe dzieci (ponad pierwszego roku życia): krople 0,025% - 2-3 razy na dzień po 1-2 krople do każdego otworu nosowego. Niemowlęta: krople 0,01% w pierwszych czterech tygodniach życia 2-3 razy na dzień 1 kroplę do każdego otworu nosowego, od piątego tygodnia życia do ukończenia pierwszego roku życia - 2-3 razy na dzień po 1-2 kropli do każdego otworu nosowego. U noworodków i niemowląt krople należy wprowadzać dzięki nasączonego lekiem wacika
Nowotwory:
bezładnie rozrastające się (bujające) z prawidłowej tkanki organizmu, nie podlegające czynnikom ustrojowym regulującym różnicowanie się i mnożenie komórek.dolegliwości nowotworowe znane są od nasivin co to jest.
Nieżyt Nosa:
Zobacz: KATAR NIEJEDNO MA IMIĘ w dziale Dolegliwości I DIAGNOSTYKA nasivin definicja.
Nikotyna:
pirydynowy, bezbarwna ciecz błyskawicznie ciemniejąca na powietrzu o zapachu tytoniu, rozpuszczalna w wodzie. Naturalna nikotyna jest lewoskrętna. Występuje w liściach i korzeniach roślin tytoniowych nasivin co znaczy.
Naparstnica:
czasem bylina z rodz. Trędnikowatych (Scrophulariaceae). W stanie naturalnym występuje na Półwyspie Bałkańskim i szerokim pasem aż po Morze Kaspijskie. Jest uprawiana w wielu państwach, również w nasivin słownik.
Naczynia Krwionośne:
żyły.TĘTNICE:Aorta (tętnica kluczowa) jest największą tętnicą organizmu zaopatrującą przez własne odgałęzienia cały ustrój w krew tętniczą bogatą w tlen. Kształt aorty przypomina laskę z zagiętą nasivin znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Nasivin znaczenie w Słownik N .