NASIVIN co to jest
Co to znaczy NASIVIN 0,01%, -0,025%, -0,05% - (Oxymetazoline hydrochloride) E. MERCK DARMSTADT.

Czy przydatne?

Definicja Nasivin

Co to znaczy NASIVIN 0,01%, -0,025%, -0,05% - (OXYMETAZOLINE HYDROCHLORIDE) E. MERCK DARMSTADT: Postać: roztwór wodny
Skład: 100 ml roztworu wodnego zawiera 0,01 g, 0,025 g, albo 0,05 g chlorowodorku oksymetazoliny.
Działanie: Pochodna imidazoliny o działaniu sympatykomimetycznym. Zwęża naczynia krwionośne, minimalizuje przekrwienie i obrzmienie błony śluzowej nosa. Działanie zaczyna się po kilku minutach i trwa kilka godz.. Krople 0,025% użytkowane są u małych dzieci (ponad pierwszego roku życia), krople 0,01% użytkowane są u niemowląt, krople 0,05% - u dzieci starszych i dorosłych.
Wskazania: Nasivin użytkowany jest w celu pomniejszenia obrzęku błon śluzowych jam nosa w sytuacjach różnego rodzaju nieżytów nosa, w szczególności utrudniających oddychanie i ssanie pokarmu.
Przeciwwskazania: Nasivin dla niemowląt (0,01%) nie może być użytkowany w zapaleniach skóry i błony śluzowej przedsionka nosa z tworzeniem się strupów (suchy nieżyt nosa).
symptomy niepożądane: Sporadycznie może następować pieczenie albo suchość śluzówki nosa, kichanie. W rzadkich sytuacjach - po ustaniu działania preparatu - wzmożone uczucie "zatkania" nosa.
Dawkowanie: Dorośli i dzieci w wieku szkolnym: krople 0,05% - 2-3 razy na dzień po 1-2 krople do każdego otworu nosowego. Małe dzieci (ponad pierwszego roku życia): krople 0,025% - 2-3 razy na dzień po 1-2 krople do każdego otworu nosowego. Niemowlęta: krople 0,01% w pierwszych czterech tygodniach życia 2-3 razy na dzień 1 kroplę do każdego otworu nosowego, od piątego tygodnia życia do ukończenia pierwszego roku życia - 2-3 razy na dzień po 1-2 kropli do każdego otworu nosowego. U noworodków i niemowląt krople należy wprowadzać dzięki nasączonego lekiem wacika

Czym jest Nasivin znaczenie w Słownik N .