ELEKTROMIOGRAFIA co to jest
Co to znaczy Elektromiografia (emg) definicja. Czym jest aparatury czynności elektrycznej mięśni.

Czy przydatne?

Definicja Elektromiografia (emg)

Co to jest ELEKTROMIOGRAFIA (EMG): badanie poegające na rejestracji dzięki odpowieniej aparatury czynności elektrycznej mięśni zarówno w spoczynku, jak i w trakcie słabego albo maksymalnego ich skurczu dowolnego. Odpowiada ono na zapytanie, czy mięsień jest poprawny czy zmieniony chorobowo, i czy mechanizm chorobowy dotyczy samego mięśnia czy obwodowego układu nerwowego (komórka nerwowa, nerw). Zaburzenia stwierdzone w zapisie EMG nie są swoiste dla poszczególnych schorzeń mięśni albo obwodowego układu nerwowego

Ekstaza:
stan błogości, zachwytu, w trakcie którego mogą wystąpić omamy wzrokowe i słuchowe. Ekstaza może być spowodowana środkami odurzającymi (narkotyki), spotykana jest także w nerwicy histerycznej elektromiografia (emg) co to jest.
Egoizm:
postawa życiowa polegająca na kierowaniu się w pierwszej kolejności własnym dobrem, korzyścią, uzyskiwaniem przyjemności elektromiografia (emg) definicja.
Elektroterapia:
elektromiografia (emg) co znaczy.
Endoskopia:
polegająca na oglądaniu dzięki endoskopu jam ciała i pozwalająca na ocenę ich wyściółki, położonych w nich narządów i zmian wywołanych chorobą, urazem i tym podobne Badanie przy zastosowaniu elektromiografia (emg) słownik.
Embriologia:
edukacja o rozwoju zarodkowym organizmów elektromiografia (emg) znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Elektromiografia (emg znaczenie w Słownik E .