DEFEKACJA co to jest
Co to znaczy Defekacja definicja. Czym jest odbytnicy i działania tłoczni brzusznej (skurcze.

Czy przydatne?

Definicja Defekacja

Co to jest DEFEKACJA: oddawanie kału, zachodzi wskutek skurczów błony mięśniowej odbytnicy i działania tłoczni brzusznej (skurcze przepony i mięśni brzucha), przy równoczesnym okresowym rozluźnianiu zwieraczy odbytu. Ośrodki nerwowe prowadzące tymi czynnościami należą do autonomicznego układu nerwowego. Mieszczą się w części krzyżowej rdzenia kręgowego

Dysgrafia:
niemożność opanowania zdolności pisania występujące u dzieci z prawidłowym, a nawet ponad przeciętnej postępem umysłowym, niezaburzonym narządem wzroku, słuchu i poprawnie nauczanych. Etiologia jest defekacja co to jest.
Dysmorfofobia:
natrętna myśl o własnej brzydocie. Uporczywe analizowanie na przykład kształtu własnego nosa, niewłaściwego układu ust, odstających uszu. Symptom ten przeważnie spotykany jest w przebiegu nerwicy defekacja definicja.
Dysforia:
drażliwość, wybuchy gniewu, agresji występujące z błahego powodu albo bez uchwytnej powody. U dzieci dysforia występuje przeważnie jako skutek organicznego uszkodzenia mózgu defekacja co znaczy.
Dietetyka:
się zasadami racjonalnego żywienia Prawid­łowy jadłospis powinien spełniać następujące warunki: pokrywać zapotrzebowanie energetyczne, zapewniać poprawny relacja białek, tłuszczów i węglowodanów defekacja słownik.
Dializa Zewnatrzustrojowa:
realizowany w celu wyrównania składu płynów ustrojowych, tzn. uwolnienia organizmu od związków trujących i uzupełnienia brakujących. Stosuje się do tego zabiegu tak zwany sztuczną nerkę, działającą defekacja znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest Defekacja znaczenie w Słownik D .