GARDŁA BADANIE co to jest
Anatomia Badanie gardła definicja. Definicja laryngoskopii pośredniej albo bezpośredniej. Część.

Czy przydatne?

Definicja Badanie gardła

Co to znaczy BADANIE GARDŁA: Część krtaniową gardła bada się w trakcie badania krtani w laryngoskopii pośredniej albo bezpośredniej. Część nosową gardła bada się dzięki lusterka ustawionego na wysokości podniebienia miękkiego (to jest obraz odbity jak w laryngoskopii pośredniej) albo przy użyciu endoskopu (uzyskując obraz faktyczny). Badanie części nosowej gardła nazywa się rinoskopią tylną i wymaga przy oglądaniu lusterkiem szczególnej współpracy badanego z lekarzem (ryc. 8-6). Ryc.8-6 Badanie części nosowej gardła (rinoskopia tylna) Trudności w wykonaniu tego badania zmuszają czasem do znieczulenia powierzchniowego i odciągnięcia podniebienia miękkiego, przeważnie drenem wprowadzonym poprzez nos i wyprowadzonym poprzez usta. U dzieci badanie to regularnie ogranicza się do badania poprzez dotyk (badanie palpacyjne) wtedy, kiedy trzeba ocenić migdałek gardłowy. Badanie części ustnej gardła w badaniu otolaryngologicznym jest najprostszym badaniem, które wykonuje się z użyciem szpatułki. Ocenia się stan uzębienia, ujścia ślinianek, odruch z tylnej ściany gardła, ruchomość języka i podniebienia miękkiego, symetrię łuków podniebiennych i stan migdałków podniebiennych. W badaniu części ustnej gardła użyteczne bywa - podobnie jak w badaniu części nosowej - badanie palpacyjne, w szczególności dna j. ustnej i języka

Co znaczy Narządy Płciowe Żeńskie:
Porównanie kobiece dzieli się na zewnętrzne i wewnętrzne. Zewnętrzne narządy płciowe nazywa się sromem (Ryc.4-1). Ryc.4-1 Wygląd kobiecych nażądów płciowych zewnętrznych W skład zewnętrznych narządów płciowych badanie gardła co znaczy.
Krzyżówka Czynności Ucha:
Dlaczego słuchu i równowagi. Ucho ludzkie zdolne jest odbierać dźwięki o częstotliwości od 16 do 22000 Hz (drgań na sekundę), o natężeniu od 0 do 120 dB (decybeli). W uchu zewnętrznym i środkowym dzieje się badanie gardła krzyżówka.
Co to jest Płuca:
Jak lepiej płuca: prawe i lewe, zawieszone w odpowiednich jamach opłucnej klatki piersiowej. Płuco zbudowane jest z oskrzeli, oskrzelików, pęcherzyków płucnych, tkanki śródmiąższowej i pokrywającej je opłucnej badanie gardła co to jest.
Słownik Krew (Krew Pełna):
Kiedy przedmiotów upostaciowanych (krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi) w osoczu. Próbka krwi zawierająca zarówno przedmioty upostaciowane, jak i osocze nazywana jest krwią pełną badanie gardła słownik.
Czym jest Zatoki:
Od czego zależy Umiejscowienie zatok przynosowych Zatoki przynosowe tak zwany oboczne nosa to jamy powietrzne znajdujące się w obrębie kości twarzoczaszki: zatoki szczękowe - w obrębie kości szczęki, zatoki czołowe badanie gardła czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: